AktualnościLesznowolaNa luzie

Czy dojdzie do akcji strajkowej nauczycieli w Lesznowoli?

Dyrektorzy szkół i przedszkoli w Gminie Lesznowola otrzymali od Prezesa Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piasecznie informację, z której wynika, iż istnieje duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia się od dnia 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) w kierowanych przez nich placówkach akcji strajkowej.

5 szkół podstawowych i 3 przedszkola

Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził referenda strajkowe w 5 szkołach podstawowych oraz w 3 publicznych przedszkolach. Nauczyciele, którzy wzięli udział w tych referendach opowiedzieli się za udziałem w akcji strajkowej.

W związku z brakiem informacji dot. liczby nauczycieli, którzy wezmą udział w akcji strajkowej (informacja ta będzie znana w dniu rozpoczęcia strajku)  trwają analizy różnych scenariuszy postępowania w tej sytuacji.

Ponadto informuję, że dyrektorzy szkół podejmują działania zmierzające do przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych i 8-klasisty w wyznaczonym terminie – informował naszą redakcję dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli, Jacek Bulak.

Komunikaty dotyczące funkcjonowania szkół i przedszkoli w okresie trwania akcji strajkowej będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych tych placówek.

Komunikat Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach

Szanowni Państwo,

Zgodnie z pismem otrzymanym od Prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piasecznie, uprzejmie informuję, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż od dnia 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), rozpocznie się w naszej szkole akcja strajkowa. Komunikaty dotyczące funkcjonowania szkoły w tym okresie będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej szkoły – napisał na profilu społecznościowym, dyrektor Zofia Doktorska.

Trwają rozmowy w Centrum Dialog

W dniu 1 kwietnia br. zostały wznowione rozmowy między stroną rządową, a związkami nauczycieli w Centrum Dialog w Warszawie. Od rezultatów tych wielogodzinnych rozmów zależy, czy od dnia 8 kwietnia br. dojdzie do akcji strajkowej nauczycieli w całej Polsce, w tym w gminie Lesznowola.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *