AktualnościLesznowola

Petycja mieszkańców ul. Gazeli 17 w Lesznowoli

Mieszkańcy ul. Gazeli 17 wystosowali petycję on-line, w której proszą o wsparcie sąsiadów z gminy Lesznowola w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 405.

Petycja

Szanowna Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik

Wójt Gminy Lesznowola

My, niżej podpisani mieszkańcy gminy Lesznowola przychylamy się do prośby mieszkańców osiedla przy ul. Gazeli 17 w Lesznowoli o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 405 w Lesznowoli.

Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy ze względu na tragiczną sytuację, w której znalazło się 16 rodzin zamieszkałych w lokalach 17-17g. W związku z urzędniczą pomyłką, tym osobom grozi utrata domów. Jako lokalna społeczność wyrażamy naszą głęboką solidarność z tymi osobami i sprzeciwiamy się, by konsekwencje błędów i uchybień urzędników mieli ponieść niewinni ludzie, nasi sąsiedzi.

Uważamy, że rodzinom tym należy bezwzględnie pomóc i zapobiec utracie ich życiowego dorobku i elementarnego poczucia bezpieczeństwa. Rozwiązaniem, które to umożliwi jest jak najszybsza zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, na którym zlokalizowane jest osiedle przy ulicy Gazeli 17, o którą zwracamy się do Pani Wójt.

Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby.

Wsparcie mieszkańców

Pod petycją na portalu petycjeonline.com podpisało się już 164 mieszkańców gminy Lesznowola. Wiele osób wskazuje, że winę za zaistniała sytuację ponoszą urzędnicy, a nie mieszkańcy ul. Gazeli 17 w Lesznowoli.

 • Błąd urzędnika państwowego nie może mieć wpływu na życiu obywatela – napisał Mikołaj.
 • Nie można tak traktować ludzi… Urzędnicy zrobili problem, to teraz proszę to naprawić. Ci ludzie włożyli tam swoje pieniądze, wzięli kredyty na dziesiątki lat i teraz mają zostać z niczym przez cudzą głupotę – napisała Bogumiła.

Wsparcie bliskich

 • Takie koszmary zdarzają się w naszych okolicach – Lesznowola.
  Znam dobrze jedną z osób, które oszczędności życia i środki z kredytów zainwestowali w tę nieruchomość. Coś, co było spełnieniem ich marzeń. Dziś jest dramatem.
  Drodzy Radni, czy naprawdę nie ma możliwości kompromisu w tej sprawie?
  Kto pomoże tym ludziom?
  Nie wierzę, żeby nie było żadnych możliwości przy odrobinie dobrej woli… – pisała na swoim profilu społecznościowym, Agnieszka Musioł-Posyniak.
 • Drodzy Państwo! Zapewne większości z Was znana jest sprawa mieszkańców osiedla przy ul. Gazeli w Lesznowoli. Jedną z ofiar tej potwornej urzędniczej ignorancji jest osoba z mojej bliskiej rodziny. W tym trudnym dla nich czasie staramy się nie tylko dodawać otuchy słowami, ale i działaniem. Bardzo proszę o podpisywanie petycji przez wszystkich ludzi dobrej woli, którym krzywda drugiego człowieka nie jest obojętna. Ważne, by być mieszkańcem Gminy Lesznowola – pisała na facebookowej grupie pt. Gmina Lesznowola BEZ CENZURY – forum mieszkańców – Karolina Pogoda.

Wsparcie radnych?

Czy radni gminy Lesznowola przystąpią do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 405? O tym będziemy Państwa na bieżąco informowali..

Zachęcamy do podpisywania petycji, pod adresem:

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_zmiany_mpzp_dla_dziaki_405_przy_ulicy_gazeli_w_lesznowoli

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *