AktualnościKulturaPiaseczno

Styczeń on-line w Centrum Kultury w Piasecznie

Chłodny styczeń zachęca do pozostania w domu, naparzenia herbaty i posłuchania dobrej muzyki przy ciepłym kominku. Z ciekawymi propozycjami muzycznymi na zimowe wieczory wychodzi Centrum Kultury w Piasecznie.

Wtorek Jazzowy Vas/Bukowski/Szmańda Trio

Kolejne spotkanie dla fanów muzyki jazzowej już w najbliższy wtorek – 19 stycznia.

Vas/Bukowski/Szmańda trio to nowa formacja tworzona przez: BenceVasa (organy Hammonda), Dominika Bukowskiego (wibrafon) oraz Krzysztofa Szmańdę (perkusja). Grupa powstała z inicjatywy BenceVasa, węgierskiego hammondzisty, który od niedawna na stałe zagościł w Polsce. Trio o nietypowym instrumentarium prezentuje autorskie kompozycje członków zespołu. Każdy muzyk wnosi swój unikalny styl nadając zespołowi niezwykle interesujące brzmienie.

Koncert już w najbliższy wtorek 19 stycznia o 20.00 na FB Centrum Kultury w Piasecznie. Biorąc udział w wydarzeniu możecie Państwo wspomóc WOŚP, wpłacając cegiełkę się do eskarbonki CK – https://eskarbonka.wosp.org.pl/xtxjpx

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Koncert noworoczny z muzyką klasyczną

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się niezwykły koncert noworoczny. Na scenie Domu Kultury w Piasecznie zagości – Trio Con Passione w towarzystwie sopranistki Justyny Reczeniedi.

Trio Con Passione to trzech wybitnych muzyków grających pod kierunkiem Jerzego Cembrzyńskiego. Zespół istnieje od 2001 roku i koncertuje na terenie całego kraju (również w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i Filharmonii Narodowej). Repertuar trio jest bardzo różnorodny. Wraz z sopranistką Justyną Reczeniedi nagrali 6 płyt.

W niedzielę 24 stycznia o godzinie 18.00 usłyszymy piękne i znane melodie, które rozbrzmiewają na najznamienitszych scenach światowych. Koncert transmitowany będzie na żywo na FB Centrum Kultury w Piasecznie. Przy tej okazji zapraszamy również do dokładania swoich cegiełek do eskarboki CK dla WOŚP.

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tych wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *