AktualnościPowiatPrażmów

Pomóżmy Rafałowi z Ustanowa naprawić dach

Po sąsiedzku w Ustanowie mieszka Rafał, który potrzebuje naszej pomocy. Do niedawna, pomimo choroby nieźle dawał sobie radę, wspierany przez swą dzielną Babcię. Od lipca 2016 roku jest osoba niepełnosprawną. Zdiagnozowano u niego ropień kanału kręgowego i choroba przykuła go do łóżka. Od tego czasu, w miarę swoich możliwości Rafałem opiekuje się jego – 83-letnia Babcia.

Pomimo różnych problemów Rafał i jego Babcia mają dużo szczęścia, bo w bliskim sąsiedztwie mieszka sporo życzliwych ludzi. Dwa lata temu wspólnymi siłami udało się kupić dla Rafała rzeczy pierwszej pomocy, a wśród nich tą najważniejszą – wózek inwalidzki. Zbiórka była prowadzona na stronie internetowej – ustanow.pl

Przed kilkoma miesiącami Ci życzliwi sąsiedzi w osobie – Moniki Gwóźdź, postanowili pomóc rodzinie w rozwiązaniu dużego problemu, a mianowicie w naprawie przeciekającego dachu, który według ekspertyzy fachowców – wymaga większego remontu. Pani Monika poruszyła już instytucje i uzyskała zapewnienie zakupu części materiałów ze środków GOPS w Prażmowie. Nawiązała także współpracę z dekarzem, który zaoferował swoją pomoc przy położeniu dachu, określając wstępnie termin prac na luty 2021 roku. Zrobił także kosztorys robocizny. Jednak to wszystko nie rozwiąże problemu przeciekającego dachu.

Szukając dalszej pomocy dla Rafała i jego Babci, Pani Monika skontaktowała się ze stowarzyszeniem – Przyjaciół Zalesia Dolnego, aby wspólnymi siła mi zachęcić bliższych i dalszych sąsiadów do wspólnej zbiórki na rzecz remontu dachu w domu Rafała.

Dobro wraca, nawet drobna kwota pomocy może pomóc uzbierać wymaganą kwotę do przeprowadzenia generalnego remontu dachu. Zgodnie z kosztorysem dekarza, potrzebne jest – 15.503,74 zł.

W ciągu pierwszych pięciu dni zebraliśmy 1495 PLN. To bardzo dobry początek, dziękujemy.❤ Została jeszcze do zebrania reszta i chcielibyśmy to zrobić do końca lutego, bo fachowcy, wtedy właśnie zaczęliby remont – napisali na swoim profilu społecznościowym przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Dolnego.

Koordynatorem działań jest Stowarzyszenie i Pani Monika Gwóźdź.

Wpłaty możecie Państwo dokonać na Rachunek bankowy Bank PeKaO SA w Piasecznie, koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty: „DACH RAFAŁA”.

Numer rachunku bankowego: 30 1240 6351 1111 0011 0264 6811

Rafał na zdjęciu
Babcia opiekująca się Rafałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *