AktualnościPiaseczno

Remont lokalu z kurczakiem po pożarze – potrzebne wsparcie

28 kwietnia w Piasecznie doszło do pożaru w lokalu – Słynny kurczak z rożna na Dolnej, który otworzył swoją filię w naszym mieście. Spotkała nas bardzo przykra sytuacja. Mianowicie, w naszym lokalu w Piasecznie spłonęła instalacja elektryczna. Około godziny 12.30 jeden z naszych współpracowników zauważył ogień w lokalu. Następnie, złapał za gaśnicę i starał się go ugasić, zużył wszystkie gaśnice w okolicy i wezwał straż pożarną. Po 3 godzinach udało się ugasić ogień w dachu budynku. Na szczęście, nikomu się nic nie stało. Niestety, wszystko wskazuje na to, że proces naprawy lokalu i instalacji może okazać się długi, a koszty będą duże…

– Zniszczeniu uległa instalacja elektryczna, sufit podwieszany, niektóre ściany. Pojawiła się czadź, która będzie trudna do usunięcia i może powodować przykry zapach przez długi czas. Lokal jest mój, syna właścicieli konceptu, Łukasza Bartosiewicza. Moment niestety jest dla mnie trudny, bo po niedawnych podwyżkach cen prądu, ZUSu, żywności, VAT zmagałem się z rentownością lokali, pomimo działania w tym miejscu już od 4 lat. Stąd, chciałem poprosić Was, naszą społeczność o pomoc. Nie wiem ile zajmie przywrócenie lokalu do działania, natomiast z pewnością będzie to stanowić przerwę dla pracy kilku współpracowników, którzy mają swoje życiowe zobowiązania i rachunki do spłacenia. Koszty z działalności będą również dotyczyć mnie, bo nikt przez okres remontu mnie z nich nie zwolni.

Podjąłem wstępne szacunki, aby przywrócić lokal do działania. Oczywiście, są one na ten moment jedynie zbliżone.

W najbliższym tygodniu właścicielka budynku spotka się z ubezpieczycielem, na ile będzie możliwy zwrot. Również porozmawiam z dostawcami, czy wszystkie urządzenia są sprawne, a te, które są do wyrzucenia, czy i na ile obejmuje gwarancja. Deklaruje, że jeśli uzyskane zwroty i odszkodowania pokryją koszty remontu lokalu, całą kwotę odliczymy organizując bezpłatne dostawy posiłków dla miejsc potrzebującym (jak domy opieki społecznej, przytułki dla bezdomnych itd.).

O wszystkim będę informować na naszym profilu na facebook’u (Kurczak z rożna na Dolnej), jak i również potwierdzał działania stosowną dokumentacją.

Moje wstępne szacunki:

20 k – instalacja elektryczna, 

15 k – remont poddasza i ścian, oczyszczenie z sadzy,

20 k – wynagrodzenia dla pracowników,

6,5 k – agregat prądotwórczy – wylicza Łukasz Bartosiewicz.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki pod linkiem:

https://zrzutka.pl/8kfgy7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *