AktualnościNa luziePiasecznoPowiat

Ruszył remont Gościńca Wareckiego. Droga zamknięta dla ruchu.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie zapowiadało, że w tym roku będzie przedłużać utwardzoną nawierzchnię drogi Gościniec Warecki – od Zalesia Górne do Nowinek. W związku z tym od 26 września br. do 27 października br. droga będzie zamknięta dla ruchu.

Gościniec Warecki ma już asfalt, ale na odcinku od Krępy do Nowinek, na dalszym fragmencie dotychczas była jedynie utwardzona droga, która w okresie zimowym utrudniała życie mieszkańcom Nowinek. W związku z tym, a także w związku z petycją podpisaną przez 500 mieszkańców, Starostwo Powiatowe w Piasecznie zamierza przedłużyć dalej drogę asfaltową o brakujący fragment z Nowinek do Zalesia Górnego. W ramach tych prac, powiat chce poszerzyć drogę, by mógł się swobodnie odbywać ruch pieszy i rowerowy.

Jednak nie wszystkim wizja budowy nowej drogi się podoba… Zwłaszcza członkom grupy – Alarm dla Klimatu, którzy podnoszą sprawę, że Gościniec Warecki służył od lat, jako miejsce rekreacji i spotkań z historią! – Stop ignorowaniu obywateli! Stop dla braku szacunku do historii! Stop działaniom antyklimatycznym! – apelują członkowie grupy Alarm dla Klimatu. Mimo tych apeli i protestów budowa Traktu Wareckiego weszła w kolejny etap realizacji, który potrwa do 27 października br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *