AktualnościKonstancin - Jeziorna

Nożem pocięto dziewięć banerów wyborczych Krzysztofa Bajkowskiego

W nocy z 3 na 4 kwietnia 2024 r. na terenie gminy Konstancin-Jeziorna zostało zniszczonych 9 banerów wyborczych kandydata na burmistrza Konstancina – Krzysztofa Bajkowskiego. Oprócz banerów lidera KWW Współpraca Ponad Podziałami zniszczono także banery wyborcze Koalicji Obywatelskiej, na których był wizerunek Starosty Piaseczyńskiego – Ksawerego Guta i radnej sejmiku województwa mazowieckiego – Aleksandry Śmietanki. Uszkodzono także banery Dariusza Falany, który z KWW Urzekający Konstancin startuje na fotel burmistrza miasta i gminy Konstancin-Jeziorna.

Oświadczenie KWW Współpraca Ponad Podziałami:

„Szanowni Państwo.

Wczorajszego ranka przeżyliśmy szok. Wiele banerów naszego kandydata na burmistrza zostało zniszczonych. Był to kolejny ciężki dzień dla naszego komitetu we wcześniejszych dniach atakowanego ze strony Polska 2050 Konstancin. Poświeciliśmy dużo czasu żeby spróbować namierzyć wandali którzy zdecydowali się zniszczyć banery Krzysztofa Bajkowskiego, Dariusza Falany oraz Ksawerego Guta.

Wieczorem udało nam się pozyskać nagranie na którym widać jak syn radnej KO, kandydatki do rady powiatu z KO i osoby bardzo mocno wspierającej kampanie Michała Wiśniewskiego niszczy nasze banery, bus którym jeździli był wielokrotnie widziany przy wieszaniu banerów Michała Wiśniewskiego i Rafała Jaszczaka.

Od samego początku staraliśmy się prowadzić kampanię merytoryczną i otwartą, pozbawioną ataków względem konkurencji.

Chcieliśmy Państwa przekonać do nas sobą i tym jacy jesteśmy. Niestety inne komitety partyjne nie potrafiły tego uszanować. Od samego początku były ataki.

Natomiast WANDALIZMU ze strony rodziny radnej KO, osoby blisko związanej z naszym konkurentem zaakceptować nie potrafimy. Dlatego chcielibyśmy stanowczo potępić te zachowania i udostępnić nagrania i chcielibyśmy wierzyć, że Michał Wiśniewski nie ma z tym nic wspólnego.

Sprawa została dziś zgłoszona z materiałem dowodowym na policję”.

Niestety tegoroczna kampania samorządowa 2024 jest wyjątkowo brutalna w gminie Konstancin-Jeziorna… Od początku bez pardonu atakowano kandydata na burmistrza Pana Krzysztofa Bajkowskiego z KWW Współpraca Ponad Podziałami. A zniszczenie banerów, które były cięte ostrym nożem, jest tylko preludium tej ponurej kampanii. Miejmy nadzieję, że wszystkie te czyny zostaną ocenione przez wyborców. Zwłaszcza, że według informacji udostępnionej przez KWW Współpraca Ponad Podziałami sprawcą zniszczeń może być syn radnej Koalicji Obywatelskiej. Jeśli jest to prawda, to partia premiera Donalda Tuska ma duży problem, bo są jakieś wewnętrzne problemy w konstancińskim kole Koalicji Obywatelskiej…

Filmik udostępniony przez KWW Współpraca Ponad Podziałami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *