AktualnościNa luziePiasecznoPowiat

Trwa zbiórka na zakup samochodu dla Edyty

4 lutego w piaseczyńskiej restauracji Odjazd odbył się wyjątkowy Koncert Charytatywny dla Edyty Banasiewicz, która aktualnie zbiera środki finansowe na zakup samochodu dostawczego przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością. Edyta choruje na zanik mięśni, to choroba, która z każdym dniem potrafi zabrać lub ograniczyć życiowe czynności.

– Nazywam się Edyta, jestem zwolenniczką samodzielności, choć brzmi to nieco zabawnie, bo ci, którzy mnie znają, to doskonale wiedzą, że przy wykonywaniu większości czynności potrzebuje pomocy. Jednak samodzielnie potrafię się poruszać przy pomocy elektrycznego wózka. Ale i to sprawia mi coraz więcej problemów… Czuje, że jest coraz trudniej, jednak uważam, że w życiu należy wykorzystać każdą chwilę. Dlatego każdego dnia stawiam przed sobą nowe wyzwania, staram się żyć pełnią życia! Pracuję, chodzę do szkoły, uczestniczę w życiu społecznym i wspieram inne osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkie te działania mogę zrealizować pod warunkiem, że mam do tego odpowiednie narzędzie, jak wózek elektryczny, który zastępuje mi nogi, czy samochód, którym mogłabym bez problemu jeździć do szkoły, pracy, lekarza, czy na zakupy do sklepu. Za namową wielu przyjaciół i znajomych, złożyłam wniosek o dofinansowanie przy zakupie samochodu dostawczego przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością. Zostało mi przyznane częściowo dofinansowanie do zakupu auta, ale nadal do pełnej kwoty brakuje mi nadal 80 tys. zł.

Dlatego zwracam się do Państwa o pomoc i wpłacenie środków finansowych na portalu helpuj.pl. Każda wpłacona złotówka, może mi pomów nie tylko w dojeździe do szkoły, pracy, czy do sklepu, ale także w leczeniu SMA. – mówi Edyta Banasiewicz.

Na scenie Restauracji Odjazd w Piasecznie wystąpiły zespoły: Czarny Sen, Big Band dla Frajdy i Czarny Lud. Całość zebranych środków finansowych podczas koncertu zasili zbiórkę dla Edyty. Jeśli Państwo chcą wesprzeć Edytę to zapraszam pod linka na portalu helpuj.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka:

Zakup dostosowanego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *