AktualnościGóra KalwariaNa luzie

Urocze Święto Wisły na Urzeczu

Święto Wisły na Urzeczu to już tradycja. W tym roku organizatorami imprezy w Górze Kalwarii byli: Piaseczyńskie WOPR wraz z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej.

Podczas imprezy mogliśmy poznać bogate smaki Urzecza. Tym razem przygotowano siuforek – czyli flisacką zupę rybną. A także serwowano smalec po Urzecku z pajdą świeżego chleba. Taka klasyka rodem z PRL-u, która cofnęła nas do naszego dzieciństwa 🙂 A na koniec w kuchni Urzecza zaserwowano tradycyjną wiślankę, czyli zupę ze śliwek, tym razem w wersji na słodko. Tuż obok naszej ukochanej kuchni Urzecza znajdowała się wioska rybacka, w której mogliśmy poznać życie i prace rybaków żyjących na Urzeczu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć rejsów po Wiśle. Te były realizowano łodziami tradycyjnymi, jak i motorówkami piaseczyńskiego WOPR-u. Dla mieszkańców były przygotowane liczne stanowiska. Swoją działalność przybliżał Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, a ratownicy WOPR-u uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabrakło także atrakcji dla sportowców, które zorganizował – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. Rozegrano Turniej Siatkówki Plażowej, które bacznie obserwował Robert Sobieraj, który wystąpił w podwójnej roli, organizatora i sędziego zawodów siatkarskich.

Góra Kalwaria, nie tylko siatkówką stoi 🙂 Podczas Święta Wisły na Urzeczu mogliśmy zobaczyć pokaz Klubu Karate Kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria.

Na scenie muzycznej, , wystąpili: zespół wokalny Labilni, JaiCob, zespół Dobre Panu , a gwiazdą wieczoru była Magda Bereda.

To było naprawdę urocze święto Wisły 🙂 Gratulacje dla organizatorów !

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *