AktualnościGóra KalwariaNa luzie

Padł kolejny rekord zbiórki dla WOŚP w Górze Kalwarii

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. W tegorocznej akcji działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii – zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. – Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – mówił Jurek Owsiak. Zbiórka publiczna na ww. cel odbywała się przez całą niedzielę.

O godz. 6 wystartował sztab w Górze Kalwarii, który dla mieszkańców gminy, a także gości przygotował prawdziwą moc atrakcji. Z samego rana wystartowały morsy, które opanowały staw w Baniosze. Na rynku w Górze Kalwarii były kampery, na Poligonie 4×4 OFF-Road Piaseczno przygotował rywalizację w trzech kategoriach: turystyk, walka i quad. Zawodnicy rywalizowali na specjalnie przygotowanych trasach i na czasówkach.

O godz. 14 z rynku w Górze Kalwarii wystartował bieg policz się z cukrzycą. – Dziękuję, że mimo lekkie mżawki jesteśmy tutaj wszyscy razem. W tym roku są z nami prawdziwe anioły, anioły floriana. Mamy także ludzi z Wrocławia, jest Wrocław… Przyjechali specjalnie na bieg – mówił przed startem bieg, Szymon Krupa, szef sztabu WOŚP w Górze Kalwarii. W biegu policz się z cukrzycą uczestniczyło 300 biegaczy. Pierwszy zawodnik wbiegł już na metę w czasie 17 minut i 10 sekund. Drugi reprezentujący team Góra Biega w czasie 19 minut i 47 sekund.

Po emocjach biegowych przyszedł czas na ciepłą grochówkę i chwilę odpoczynku w hali OSiR Góra Kalwaria. Tam swój występ miał zespół URZECZEni. Zatańczono poloneza, a także był zorganizowany pokazowy turniej tańca. Na sam finał tegorocznego 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze Kalwarii przeprowadzono liczne licytacje, które mocno zasiliły konto sztabu. Dzięki ofiarności mieszkańców, podczas tegorocznego finały udało się zebrać rekordowe – 188 249,16 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *