AktualnościPiaseczno

Monitory multimedialne w autobusach linii „L”

Do niedzieli na piaseczyńskich liniach „L” mają zostać uruchomione monitory multimedialne. – W tym momencie, mamy zamieszczone 8 sztuk, ale dopóki nie będą zamontowane we wszystkich autobusach, to nie mogą być na nich wyświetlane treści reklamowe – informuje naszą redakcję, Karolina Mazowiecka z firmy Target Media.

Reklama multimedialna
Monitory multimedialne, od kilku lat towarzyszą warszawskim pasażerom w autobusach, tramwajach, metrze i w pociągach linii SKM.

Już w 686 autobusach obsługujących regularne warszawskie linie zamontowano – 2846 monitorów ekranów LCD. Teraz reklama multimedialna ma trafić do 17 autobusów obsługujących linie uzupełniające „L” w gminie Piaseczno: L-2, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32 i L-39.

Treści emitowanych reklam są prezentowane pasażerom w 12-minutowych pętlach, a standardowy czas wyświetlania jednej reklamy wynosi 15 sekund.

Co ciekawe według danych statystycznych, aż 80% pasażerów dostrzega reklamę multimedialną w środkach komunikacji miejskiej, a 62% deklaruje, że lubi oglądać wyświetlane na monitorach reklamy.

Czy jest to szansa dla lokalnych przedsiębiorców?
Na VII sesji Rady Miejskiej w Piasecznie przyjęto uchwałę krajobrazową, która wprowadza wiele ograniczeń dla lokalizowania ogłoszeń reklamowych w przestrzeni miejskiej. Wprowadzenie ekranów multimedialnych do piaseczyńskich autobusów linii „L” daje nowe możliwości dotarcia z reklamą do klientów. Czy z takiej możliwości skorzystają nasi lokalni przedsiębiorcy?

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *