AktualnościKsiążkaKulturaNa luziePrażmów

Biblioteka na przystanku Uwieliny

Światowy Dzień Książki jest obchodzony w dniu 23 kwietnia. Z okazji tego międzynarodowego święta, sołectwo Uwieliny przygotowało wspaniały prezent dla swoich mieszkańców, ale również dla podróżnych. Na przystanku – Dębowa 01, uruchomiona została biblioteka, w której są dostępne książki dla dorosłych i dzieci. Dla najmłodszych mieszkańców czeka skrzynia pełna skarbów, którą podobno zostawił – kapitan Jack Sparrow.

Drogi czytelniku

– Jest mi bardzo miło, że odwiedziłeś naszą bibliotekę. Rozgość się w niej i czuj się tak, jak u siebie w domu. Jeśli spodoba Ci się jakąś książka, to bardzo proszę weź ją ze sobą, ale miej na uwadze fakt, że ktoś inny, również chciałby ją przeczytać. Po przeczytaniu zwróć tę książkę do biblioteki. Jeśli masz w domu książki, które uważasz, że mogłyby się tutaj znaleźć, to bardzo proszę przynieść i podziel się nimi. Niech książki dostaną swoje drugie życie, pełne przygód i miłych chwil – pisała do mieszkańców, Teresa Wójcicka, Sołtys Uwielin.

Drogie Dzieci

– Bardzo się cieszę, że zaglądacie do Skrzynki Skarbów. Jeśli podoba się tobie zabawka, to możesz zabrać ją do domu. Byłoby fajnie, gdybyście do skrzynki przyniosły, również swoje zabawki, które Wam się znudziły i już się nimi nie bawicie. One na pewno sprawią radość innym dzieciom. Pamiętaj tylko, że zabawki nie mogą być zepsute – pisała do najmłodszych, Teresa Wójcicka, Sołtys Uwielin.

Biblioteka na przystanku – Dębowa 01 w Uwielinach, już jest otwarta i czeka na czytelników. Zapraszamy i pamiętajcie, żeby dbać o to kulturalne miejsce na mapie gminy Prażmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *