Trzech Wietnamczyków na bakier z prawem pobytowym

W dniu 16 lutego 2021 roku w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie podwarszawskiego Jabłonowa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali trzech Azjatów nielegalnie przebywających na terytorium naszego kraju. Z oświadczeń jednej z zatrzymanych osób wynika, że dostała się do Polski nielegalnie.

Zatrzymane osoby to dwóch mężczyzn w wieku 28 i 37 lat oraz 37-letnia kobieta. Wszyscy są obywatelami Wietnamu. W podwarszawskim Jabłonowie zajmowali się różnego rodzaju pracami dorywczymi, m. in. handlem, gastronomią czy przewożeniem towarów w obrębie azjatyckiego centrum handlowego.

W wyniku kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że ujawniona trójka Wietnamczyków przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie – bez ważnych wiz lub innych dokumentów, które uprawniałyby ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Co więcej, z oświadczenia jednej z zatrzymanych wynika, że dostała się do Polski nielegalnie dwa lata temu, od strony Litwy. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie w związku z przekroczeniem granicy państwowej wbrew przepisom. Wietnamka usłyszała zarzut z art. 264 § 2 kk. do którego się przyznała. Ponadto otrzymała decyzję zobowiązującą do powrotu w ciągu 30 dni z zakazem ponownego wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen na okres 2 lat. Wobec pozostałych zatrzymanych mężczyzn wszczęto postępowanie administracyjne w kierunku wydania decyzji zobowiązania do powrotu oraz zastosowano środki alternatywne do detencji.

One thought on “Trzech Wietnamczyków na bakier z prawem pobytowym

  • 15 marca 2021 o 22:54
    Permalink

    No niestety takie sytuacje się zdarzały i cały czas będą zdarzać. Pomimo wszystko dla niektórych narodowości nadal jesteśmy krajem atrakcyjnym pobytowo. Albo po prostu krajem tranzytowym do lepszego świata.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *