AktualnościLesznowolaNa luzie

List poparcia Sołtysów dla Wójt Gminy Lesznowola

Dosłownie kilka dni temu mogliśmy przeczytać list osiemnastu sołtysów gminy Lesznowola w obronie Wójt Gminy Lesznowola – Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik. W ten, jakże symboliczny sposób sołtysi chcieli wyrazić swoje olbrzymie wsparcie dla Wójt Gminy, po ogłoszeniu niekorzystnego dla niej wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie… Problem tylko w tym, że osiemnastu sołtysów o opinie w przedmiotowej sprawie nie zapytało swoich mieszkańców…

Treść Odezwy, Listu Wsparcia…

– Jako sołtysi reprezentujący Mieszkańców naszej gminy chcemy wyrazić w imieniu własnym i licznego grona Mieszkańców wsparcie dla Pani Wójt po ogłoszeniu wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że w drugiej instancji sprawiedliwość i uczciwość zwyciężą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że najbliższy czas będzie dla Pani Wójt trudny, tym bardziej chcemy by wiedziała, że istnieje wielkie grono Mieszkańców, którzy podobnie jak my wierzą w Jej niewinność. Są zobowiązani za Jej dokonania, za poświęcony czas i zaangażowanie w budowanie Gminy. Wszyscy mamy też nadzieję, że mocne filary samorządu lesznowolskiego, które stworzyła Pani Wójt będą kanwą do dalszego jej rozwoju i że wspólnie jeszcze niejedno stworzymy, musimy „tylko” przetrwać te ciężkie czasy, które nastały (oryginalny zapis treści udostępnionej w social mediach przez osiemnastu sołtysów. Redakcja Wirtualnego Piaseczna przeprasza swoich czytelników za liczne błędy w ww. tekście, ale nie chcieliśmy wpływać na jego Podniosły i Uroczysty Charakter) – list podpisali:

 1. Sławomir Świtek – Sołtys Sołectwa Jazgarzewszczyzna i Łoziska,
 2. Hanna Liwińska – Sołtys Sołectwa Lesznowola,
 3. Marianna Rybarczyk – Sołtys Sołectwa Zgorzała,
 4. Teresa Piotrowska – Sołtys Sołectwa Magdalenka,
 5. Marek Sokołowski – Sołtys Sołectwa Mroków,
 6. Konrad Borowski – Sołtys Sołectwa Łazy,
 7. mgr Adam Gawrych – Sołtys Sołectwa Wilcza Góra,
 8. Mirosława Jabłonowska – Sołtys Sołectwa Janczewice,
 9. Teresa Ziomek – Sołtys Sołectwa Nowa Wola,
 10. Bożena Obłucka – Sołtys Sołectwa Mysiadło,
 11. Marianna Szeląg – Sołtys Sołectwa Jabłonowo,
 12. Anna Lasek – Sołtys Sołectwa Stefanowo,
 13. Marcin Korczak – Sołtys Sołectwa Władysławów,
 14. Małgorzata Brzezińska – Sołtys Sołectwa Podolszyn,
 15. Mariusz Maladyn – Sołtys Sołectwa Garbatka,
 16. Bożena Poterała – Sołtys Sołectwa Stara Iwiczna,
 17. Małgorzata Kamola – Sołtys Sołectwa Marysin,
 18. Janina Tomera – Sołtys Sołectwa Wólka Kosowska. Tylko czterech sołtysów: Edyta Brzostowska – Sołtys Sołectwa Nowa Iwiczna, Łukasz Szulik – Sołtys Sołectwa Łazy II, Anna Nidzińska-Pham – Sołtys Sołectwa Wola Mrokowska i Robert Grzenda – Sołtys Sołectwa Zamienie, nie podpisało się pod ww. listem poparcia dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik. Po publikacji okazało się, że postąpili słusznie i zostali pochwaleni przez swoich mieszkańców. Bowiem wielkie oburzenie wśród licznego grona mieszkańców wywołał fakt że osiemnastu sołtysów, którzy podpisali się pod listem, nie konsultowało w żaden sposób swojej decyzji z mieszkańcami…

W związku z tym listem i oburzeniem mieszkańców powstała grafika, która prezentuje nowatorski program – Jeden z osiemnastu, który prowadzi znany i lubiany Tadeusz Sznuk. Pytanie, które zadał Pan redaktor brzmi:

W czym imieniu osiemnastu Sołtysów Gminy Lesznowola podpisało list poparcia dla Wójt Gminy Lesznowola? Odpowiedź: a) Swoim, b) Mieszkańców, c) Swoim i Mieszkańców, a może d) Swoim i Rad Sołeckich.

Rysunek: Tadeusz Krotos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *