AktualnościNa luziePiaseczno

Tu będzie drzewo…

W Piasecznie z końcem sierpnia ruszyła nowa i proekologiczna akcja pt. Tu będzie drzewo… Mieszkańcy Piaseczna już czekają na nowe drzewa w strefie piaseczyńskiego relaksu na ul. Puławskiej. Bo mimo szumnych zapowiedzi burmistrza Daniela Putkiewicza drzew nie ma, ale rozpoczęto nową akcję społeczną – Tu będzie drzewo. Jest już zapowiedź, to teraz czekamy na jej realizację… I jesteśmy naprawdę ciekawi, czy ta nowa świecka tradycja będzie kontynuowana przez piaseczyński magistrat w kolejnych latach?

Mimo wiele zapewnień przedstawicieli piaseczyńskiego magistratu o walce z „betonozą” w Piasecznie i nowych nasadzeniach, na dopiero, co oddanym fragmencie przebudowanej ul. Puławskiej od ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z ul. Chyliczkowską, posadzono jedynie małe krzewy… A miały być drzewa, które miały zapewnić mieszkańcom Piaseczna – cień i relaks. Na razie strefa piaseczyńskiego relaksu zapewnia jedynie krzewy, mimo szumnych zapowiedzi radnych, czy burmistrza Putkiewicza…

– Obecnie, właściwie przy każdej inwestycji czy działaniu bierzemy pod uwagę, jak będzie to wpływać na niską emisję. Zwiększane są, co roku środki na nasadzenia zieleni – mówił burmistrz Putkiewicz.

Na razie nasadzono pal z informacją – Tu będzie drzewo…

Rysunki: Tadeusz Krotos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *