AktualnościKulturaNa luziePiaseczno

9 Festiwal Piosenki Dołującej za nami

Miłośnicy piosenki literackiej i „dołowania” się przy muzyce, jak co roku spotkali się na Festiwal Piosenki Dołującej. Tegoroczną gwiazdą wieczoru był Artur Andrus.

Już po raz dziewiąty 4 września na Zimnych Dołach lub tzw. „spalonej” spotkali się miłośnicy piosenki literackiej i kabaretowej. Festiwal Piosenki dołującej to konkurs na „Dołującą piosenkę autorską” oraz na „Sponurzenie dowolnej wesołej piosenki”, który co roku ocenia związane z tematyką jury. Motto festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego brzmi „Smutek – to radość inaczej”.

Tegoroczną część konkursową festiwalu wygrała – Jednoosobowa Formacja Artystyczna Grześ, na drugim miejscu uplasowała się Ranko Ukulele, a na ostatnim stopniu podium znana i lubiana z zespołu Łysa Góra – Sylwia Biernat, której na gitarze towarzyszył Paweł Piotrowicz.

Nagroda Nadleśnictwa Chojnów przypadła – Joannie Mioduchowskiej, a nagrodę Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego (Złota łza) otrzymał zespół – Pod Fryzjerką.

Wyróżnienia otrzymały: Hawajskie Pierniki, Jan RaF, Mariusz Dekiel, Mirosław Petryga, zespół Skóra z Byka, zespół Wesołe Piosenki o Smutnych Sprawach, Nagrane Ciemną Nocą w Kiblu.

Poza częścią konkursową, jak co roku odbywały się koncerty i recitale. W tym roku o 17:30 swój recital miał Tomka Kordeusza, a wieczorem o 20:00 licznie zebraną publikę bawił znakomity – Artura Andrusa z zespołem.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nagranie wideo z części konkursowej 9 Festiwalu Piosenki Dołującej dostępny jest na facebookowych kanałach – Wirtualnego Piaseczna.

Foto: Krzysztof Traczyk, Joanna Mioduchowska
Foto: Sylwia Biernat, Paweł Piotrowicz
Foto: CEADEGIE, Waldek Kaczyński, Marek Jakubicz
Foto: Mirosław Petryga
Foto: Ranko Ukelele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *