AktualnościLesznowolaNa luziePiasecznoPowiat

Wigilia Dobrej Woli 2022

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Powiat Piaseczyński i Stowarzyszenie „Dobra Wola”, zaprosili wszystkich przyjaciół na Wieczór Mikołajkowo-Gwiazdkowy Dobrej Woli 2022, który odbył się 2 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Było to pierwsze od trzech lat wspólne wigilijne spotkanie. Niestety wpływ na tę sytuację miała pandemia koronawirusa.

– Bardzo się cieszę, że znowu spotykamy się po trzech latach… Kochani, abyśmy, jak najmniej byli on-line w tym roku. Bądźmy w realu! Od siebie chciałem bardzo serdecznie życzyć na cały najbliższy czas: dobrej pogody ducha, żebyśmy się ze sobą spotykali, żebyśmy mieli ze sobą kontakt. Bo jesteśmy tak naprawdę, taką dużą rodziną. Wzruszenie odbiera mi głos… – mówił na początku wigilii Dobrej Woli, jej prezes i założyciel, Jacek Zalewski.

– To co nas łączy, co nas tutaj spotyka, to jest osoba – Jezusa Chrystusa. Moim ogromnym życzeniem jest, żebyśmy nigdy nie zapomnieli, że to co nas łączy przy wigilijnym stole, to co nas łączy, również tutaj, w tym miejscu, to przygotowanie nasze do Świąt Bożego Narodzenia. Jest jeszcze czas adwentu, który zmierza do spotkania z Jezusem Chrystusem, który przychodzi na świat. To Chrystus, jako pierwszy uczy nas dzielić się sobą. Ten biały opłatek, który leży na stołach. On jest znakiem, że dajemy cząstkę siebie, drugiemu człowiekowi. I to sprawia, że w naszym sercach jest więcej radości, więcej życzliwości, więcej miłości – zauważał podczas wigilii Dobrej Woli, ks. prałat Andrzej Krynicki, proboszcz kościoła św. Anny w Piasecznie.

– Cieszymy się, że przyjechaliście, że znaleźliście czas i potrzebę serca, aby znowu, razem wspólnie, spędzić kilka chwil w okresie adwentowym, okresie przygotowań do Bożego Narodzenia. Takiego wyjątkowego czasu, kiedy patrzymy jeden na drugiego z radością, że jesteśmy wśród bliskich i kochających nas ludzi. Po prostu wiem, że Dobra Wola, to zgromadzenie ludzi, którzy się kochają, którzy są dla siebie ważni i z przyjemnością spędzają ze sobą czas – podkreślała na spotkaniu, Ewa Lubianiec, członek zarządu powiatu piaseczyńskiego.

– Jesteśmy w budynku Starostwa, ale w sercu gminy Piaseczno. W związku z tym chciałem złożyć życzenia, również od mieszkańców miasta i gminy Piaseczno. Chciałbym wam życzyć, jak najwięcej atmosfery świątecznej, której nam przez ostatnie trzy lata, tak mocno brakowało. Cieszymy się, że po raz kolejny wasze stowarzyszenie, zaczyna właściwie, jako pierwsze, cykl spotkań wigilijnych. To jest taki miły akcent, początek. Wszystkiego Najlepszego! – życzył podopiecznym stowarzyszenia Dobra Wola, Daniel Putkiewicz, burmistrz miasta i gminy Piaseczno.

Stowarzyszenie Dobra Wola powstało w 2006 roku. Ideę, która od początku przyświecała ich działaniom, zaczerpnęli z fragmentu utworu Czesława Niemena: „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim”. Tak powstał łańcuch ludzi Dobrej Woli gotowych oddać swój czas i energię po to, by ocalić świat, który dla niektórych okazał się mniej gościnny. Dlatego stowarzyszenie już od 16 lat działa na rzecz poprawy jakości życia dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *