AktualnościLesznowolaNa luziePowiat

Cud na ul. Raszyńskiej

Ulica Raszyńska, kiedyś mało istotna droga wśród pól: Nowej Woli, Zgorzały i Podolszyna. Z biegiem kolejnych lat, wspomniane wyżej miejscowości się rozrosły, przybyły setki, jak nie tysiące nowych mieszkańców, inwestorzy i deweloperzy rozglądają się za atrakcyjnymi gruntami, bo sąsiadem niewielkiej ulicy Raszyńskiej stała się nowoczesna trasa szybkiego ruchu S7. I jakże wielkie było zdziwienie okolicznych mieszkańców, kiedy na ulicy Raszyńskiej pojawiła się nowa nakładka asfaltowa. Zwłaszcza właścicieli gruntów, którzy we wrześniu odkryli, że na ich gruncie położono nakładkę asfaltową!

Żeby zrozumieć problem należy cofnąć się w czasie do początku lipca br. na zdjęciu zrobionym przez jednego z właścicieli gruntów, bardzo dobrze widać zaporę betonową na ulicy Raszyńskiej. To właśnie na niej, kończyła się decyzja ZRiD wydana dla budowy nowej trasy ekspresowej S7. To w tym miejscu inwestor realizujący pierwszy etap budowy trasy S7 – Polaqua, miał zakończyć budowę drogi. Tymczasem we wrześniu właściciele gruntów odkryli, że na dalszym fragmencie ulicy położono nakładkę asfaltową i tym samym połączono ulicę Raszyńską z drogą serwisową trasy S7… Co otworzyło ruch kołowy dla nowych osiedli w Nowej Woli i Zamieniu. Ale to wcale nie jest koniec tego absurdu…

Foto: Ulica Raszyńska bez nakładki asfaltowej.

Bo w dniu 20 października 2022 r. zostało przez Starostę Piaseczyńskiego wydane zawiadomienie o wszczęciu w dniu 12 października 2022 r. postępowania w sprawie udzielenia zezwolenia na realizację inwestycji drogowej „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2842W – ul. Raszyńska w gminie Lesznowola”. – Na dzień dzisiejszy strony zapoznają się z dokumentacją. Każdego dnia któraś ze stron dokonuje wglądu do dokumentacji – informuje Wojciech Stoliński, Kierownik Biura Kontroli Wewnętrznej Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Przypomnijmy, że projekt budowy drogi powiatowej 2842W, wraz z wykupem gruntów realizuje Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Na projekt inwestycji w budżecie powiatu zarezerwowano – 294 311,70 zł. Stąd tym trudniej jest zrozumieć, czemu „ktoś” wbrew obowiązującemu prawu zrealizował nakładkę asfaltową na ulicy Raszyńskiej? Czyżby była to kolejna samowola budowlana, którą powinien zająć się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piasecznie? A warto zauważyć, że już w gminie Lesznowola trwa weryfikacji nakładek drogowych na ulicy Gogolińskiej i Kormoranów w Zgorzale.

2 komentarze do “Cud na ul. Raszyńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *