AktualnościKulturaPiaseczno

Piaseczno uzdolnionymi stoi

7 września br. w budynku Przystanku Kultura w kawiarni Fryderyk zagościła wystawa niezwykle uzdolnionego artysty. Podziw zwiedzających gości utwierdza opinię o obrazach Patryka Krendzelaka, który zważywszy na młody wiek, tworzy bardzo dojrzałe prace malarskie.

Na wystawie zatytułowanej „Ultimo” widzimy koncepcję prezentacji, obejmującej trzy tzw. kolekcje obrazów, powstałych na przestrzeni 2018/19 r. Jest ona zwieńczeniem stypendium artystycznego miasta Piaseczno, którego Patryk był laureatem w 2018 r.

Kolekcja „Świadomość kolektywna” to formy , które powstały na podstawie „podarowanych” malarzowi kształtów, które nadbudował i wzbogacił swoją wyobraźnią, tworząc ciekawe, zwarte formy geometryczne, wyłaniające się z płaskiego tła jak zawieszona na nim rzeźba.

„Symulacja kształtów” to obiekty figuratywne, inspirowane pracami Kantora, o pofałdowanej, wypukłej fakturze i dużym ładunku emocjonalnym, podkreślonym barwą.

Piaseczno we mnie” – obrazy inspirowane przeszłością i teraźniejszością oraz obserwacją życia w rodzinnym mieście autora oraz Jego osobistymi odczuciami. Największy obraz z tej kolekcji, przedstawiający koziołka-baranka z herbu Piaseczna, który wraz z otoczeniem symbolizuje grozę wojny na naszych terenach, artysta przekazał na ręce P. Dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie Magdaleny Wolak- Gawrych.

Zachęcamy do odwiedzenia tej niezwykle ciekawej wystawy do 2 października 2019 r. w godz. 11.00 do 22.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *