AktualnościPiaseczno

Pierwsza godzina za darmo w dzień bez samochodu

Już we wtorek (22 września) doroczny Dzień bez samochodu. Użytkownicy wielu systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo. W tym użytkownicy Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego.

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, który we wtorek, 22 września zapewni użytkownikom Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak zazwyczaj – pierwsze 20 minut.

— Gmina Piaseczno chętnie organizuje, a także promuje działania proekologiczne, mające na celu ochronę środowiska, w którym żyjemy. Dlatego bardzo się cieszę, że już niebawem obchodzić będziemy „Dzień bez samochodu”. Alternatywne środki transportu mogą przyczynić się nie tylko do poprawy stanu powietrza poprzez redukcje spalin, ale także do poprawy naszej kondycji i zdrowia, jeśli na co dzień zdecydujemy się na podróżowanie np. rowerem — mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz. — Zachęcam Państwa do skorzystania z darmowej godziny w ramach Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego w dniu 22 września, a tych z Państwa, którzy mają taką możliwość zachęcam do wybrania roweru jako głównego środka transportu na co dzień. Sam z reguły do pracy dojeżdżam rowerem, niezależnie od pogody — dodaje burmistrz.

— Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z tegorocznym hasłem przewodnim „Nieemisyjna mobilność dla wszystkich” ma na celu pokazanie po raz kolejny, jak ważne jest zapewnienie ludziom w całej Europie, a także na całym świecie, łatwego dostępu do bezemisyjnych środków transportu. Trudno było by sobie wyobrazić to wydarzenie bez udziału rowerów miejskich Nextbike, z których w Polsce korzysta ponad 2 miliony osób. Tradycyjnie Nextbike, jako lider bikesharingu włącza się w obchody Dnia Bez Samochodu wydłużając darmowy czas wypożyczenia — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — To nasz wkład w działania, które mogą sprawić, że nasze miasta będą bardziej przyjazne do życia. —dodaje Wojtkiewicz.

Przez cały wtorek 22 września (tj. od północy do godziny 23:59) bezpłatna będzie pierwsza godzina. Zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 czy 30 minut (w zależności od systemu) miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Rowery publiczne Nextbike stały się już nieodłącznym elementem komunikacji publicznej w wielu miastach. Korzysta z nich już ponad 2 miliona Polaków, którzy przez cały okres działania spółki na polskim rynku dokonali już ponad 62,1 mln wypożyczeni rowerów. Można je wypożyczyć w 56 miastach i miejscowościach w których mieszka łącznie blisko 8 mln osób.

W bieżącym sezonie, mimo pandemii i spowodowanym nią wyłączeniem wypożyczalni wiosną, rowery publiczne bardzo szybko wracają do łask użytkowników. Cały czas operator odnotowuje nowe rejestracje – w systemach przybyło w 2020 roku ponad 174,2 tys. nowych osób. Tylko w tym roku rowery wypożyczono już ponad 7,5 milionów razy! Każdy z ponad 18 tysięcy rowerów Nextbike ma już w tym roku za sobą średnio 413 odbytych podróży.

Tegoroczni najaktywniejsi użytkownicy mają na koncie blisko 1500 wypożyczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *