AktualnościLesznowolaNa luzie

Miały być ograniczenia w zabudowie w Nowej Iwicznej…

A tymczasem na ul. Torowej…

– Obok mnie jest niezabudowana działka. W poniedziałek (7 lipca br.) zaczęły się tam jakieś roboty… Okazuje się, że gazownia, postawiła skrzynki gazowe i poinformowała mnie, że będzie wybudowane tam, aż 12 lokali mieszkalnych! Działka ma powierzchnię – 2200 m². Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego minimalna powierzchnia działki, na której może postawić budynek, wynosi – 900 m². Naprawdę nie wiem jak deweloper, to pomieści…

Kolejny zapis w miejscowym planie przewiduje dla każdej nieruchomości, dwa miejsca parkingowe. Stąd mój duży niepokój, że będzie na tej działce 12 lokali mieszkalnych, a tym samym przybędzie nam 24 samochody. Warto zwrócić uwagę, że ulica Torowa w Nowej Iwicznej, jest bardzo małą i wąską uliczką. Od lat szerokość drogi, to zaledwie 2,6 metra… Codziennie mamy olbrzymie problemy z wyjazdem i wjazdem w ulicę. Bo na ul. Torowej jest parking P+R, tuż przy stacji PKP Nowa Iwiczna, a do tego wjazd na ulicę Krasickiego, mamy tuż przed samym przejazdem kolejowym – informowała na sesji Rady Gminy Lesznowola, pani Jola, mieszkanka ul. Torowej w Nowej Iwicznej.

Pani Jola zapraszała radnych, aby przyjechali i zobaczyli, jak wygląda ul. Torowa w Nowej Iwicznej, a także skierowała w tej sprawie pismo na Kancelarię Urzędu Gminy Lesznowola.

– Dziękuję Pani, Pani pismo będzie skierowane na właściwie komisje. Oczywiście będzie także odpowiedź – krótko skomentowała sprawę, przewodnicząca Rada Gminy Lesznowola, Bożenna Korlak.

Autor: Kamil Myszyński

Jeden komentarz do “Miały być ograniczenia w zabudowie w Nowej Iwicznej…

 • Stan na dziś 11.2021
  Tablica informacyjna : 10 budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Typowy szeregowiec.
  Wykonawca OTO Budownictwo
  Inwestor PBX Sp. o o Development Sp komandytowa
  Nr pozwolenia 1806 / 2021

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *