AktualnościKsiążkaNa luziePiaseczno

Książkomat w Piasecznie

Biblioteka Publiczna w Piasecznie, jako nowoczesna instytucja na miarę XXI wieku, wprowadza innowacyjne rozwiązania ułatwiające obsługę Czytelników na najwyższym poziomie. Książkomat dedykujemy wszystkim mieszkańcom Piaseczna i okolic.

Lokalizacja w zabytkowym budynku

Nasz piaseczyński książkomat znajduje się w budynku zabytkowego dworca PKP przy stacji kolejowej ul. Dworcowa 9. Z tej formy wypożyczenia, w godzinach otwarcia stacji, korzystać będą podróżni i okoliczni mieszkańcy. Książkomat idealnie wpisał się zadbaną, wyremontowaną przestrzeń poczekalni dla podróżnych.

Do książkomatu można zamawiać oraz zwracać zbiory (książki, filmy, audiobooki) z biblioteki głównej CEM, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Co to jest książkomat?

Książkomat to urządzenie samoobsługowe, które działa jak popularne paczkomaty. Wystarczy zamówić książkę, film lub audiobook przez katalog biblioteczny online i wybrać opcję odbioru w książkomacie. Załadunek książkomatu odbywa się raz dziennie, od poniedziałku do piątku. Czytelnik otrzyma informację o czekającej na niego książce przez SMS. Na odbiór ma do 3 dni roboczych. Poza odbiorem zamówionych zbiorów można także zwrócić wypożyczone wcześniej pozycje do książkomatu.

Książkomat – biblioteczny paczkomat

Książkomat to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują do późna i nie mogą przyjść do biblioteki w godzinach jej otwarcia. Zalety:

 urządzenie jest samoobsługowe,

 odbiór książek o dowolnej godzinie, czyli idealne rozwiązanie dla zabieganych (w godzinach otwarcia stacji),

 wygoda czytelników (nie ma konieczności wyszukiwania książek na półkach),

 szybszy zwrot (powrót książki do czytelniczego obiegu),

 komfort czytelników (nie muszą dostosowywać się do czasu otwarcia biblioteki.

Jak złożyć zamówienie do paczkomatu?

1. Złóż zamówienie na książkę przez katalog biblioteczny online i wybierz opcję odbioru „KSIĄŻKOMAT”.

2. Gdy książka jest gotowa do odbioru, pracownik biblioteki umieści ją w książkomacie (zamówienia są uzupełniane przez bibliotekarzy tylko w godzinach pracy biblioteki).

3. Zamówienie jest oznaczane w systemie bibliotecznym jako gotowe do odbioru. System biblioteczny powiadamia czytelnika o możliwości odbioru egzemplarza przez SMS.

4. W wolnej chwili czytelnik odbiera zamówienie na dworcu PKP przy ul. Dworcowej 9 w Piasecznie (książkomat znajduje się w poczekalni). Na odbiór zamówionych książek masz 3 dni robocze.

5. Do otwarcia skrytki wymagana jest karta biblioteczna. Przyłóż kartę biblioteczną do czytnika książkomatu i poczekaj na automatyczne otwarcie skrytki.

6. Wyjmij zamówienie i zamknij skrytkę.

Otwarcie książkomatu: 15 czerwca 2020 roku, o godzinie 13.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *