AktualnościPiasecznoWkrótce

Mecz charytatywny dla Małgosi Późnieckiej

W najbliższą sobotę (23 października o godz. 12:00) Skating Academy organizuje Mecz Charytatywny dla Małgosi Późnieckiej na Rolkowisku w Piasecznie. Trwa walka o zdrowie Małgosi.

Choroba Canavana

Małgosia miała zaledwie 3 miesiące, kiedy wynik badań genetycznych potwierdził u niej poważną i nieuleczalną chorobę Canavan. Dla rodziców był to cios prosto w serca. Każdy atak padaczki odbierał ich córeczce naprawdę wiele, powodując niewyobrażalne cierpienie i niszcząc mózg. Codziennie pojawiały się kolejne, coraz bardziej uciążliwe objawy. Choć psychicznie Małgosia rozwijała się prawidłowo, fizycznie każdy poczyniony postęp choroba odbierała po chwili. Z każdym atakiem Małgosia odczuwała potworny ból, który paraliżował jej ciało. Dziewczynka została zakwalifikowana do terapii genowej. Każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia daje jej nadzieję na szczęśliwą przyszłość! Zbiórka na terapię genową w Stanach Zjednoczonych była prowadzona na portalu siepomaga.pl. Dzięki sercu i olbrzymiemu zaangażowaniu ludzi dobrego serca udało się zebrać ponad 3,4 mln zł.

Podróż na rolkach z Piaseczna do Puław

Każda zbiórka charytatywna potrzebuje ludzi, którzy poprzez swoje dokonania i czynny są inspiracją dla innych. Taką osobą przy okazji zbiórki pieniędzy dla Małgosi, okazał Łukasz Sibiński, znany trener rolkarskich i hokejowych talentów z Piaseczna. Dwa lata temu Łukasz wyruszył w niezwykłą podróż na rolkach z Piaseczna do Lublina. Start miał miejsce w dniu 23 września 2019 roku, data nie była przypadkowa, bo w tym dniu Małgosia obchodziła swoje drugie urodziny. – Wyruszyłem na rolkach z Piaseczna do Lublina, ostatecznie przejeżdżając 140 km, kończąc bieg przed Puławami – wspominał tamte wydarzenia Łukasz. Ostatecznie udało się zebrać wymaganą kwotę ponad 3,4 mln zł na terapie genową u dr Paoli Leone w Stanach Zjednoczonych, ale pomoc Małgosi jest nadal bardzo potrzebna, bo rehabilitacja, której wymaga dziewczynka jest niezwykle droga.

Mecz charytatywny dla Małgosi

– Serdecznie zapraszamy Was na mecz charytatywny, który organizujemy już w najbliższą sobotę 23 października o godz. 12:00 na Rolkowisku w Piasecznie. W programie: występ taneczny na rolkach oraz mecze hokejowe dzieci i dorosłych. Wszystkie zebrane środki, przekażemy naszej znajomej 4-latce i wielkiej fance – Małgosi Późnieckiej, aby pomóc jej w codziennej rehabilitacji – zaprasza do pomocy Łukasz Sibiński ze Skating Academy.

Walka o zdrowie – Mecz, który się nie kończy.

Zachęcamy naszych czytelników do przekazania 1% podatku Gosi. Wystarczy wpisać: KRS 0000 270 809 w deklaracji podatkowej z dopiskiem – Późniecka, 9675.

Mecz charytatywny odbędzie się na Rolkowisku przy Stadionie Miejskim GOSiR Piaseczno, ul. 1 maja 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *