AktualnościNa luziePiaseczno

Emilkowy bazarek

Emilka to siedmioletni Aniołek, którego heroiczna walka o życie, poruszała serca piaseczyńskich seniorów z Przystani pod Klonami. Emilka to niezwykle silna, choć krucha Istotka, tylko w pierwszym roku życia spędziła 280 dni w szpitalu. Od tego czasu – przeszła już osiemnaście interwencji szpitalnych i pięć skomplikowanych operacji.

Emi jest jedyna i zupełnie wyjątkowa. Z wielu pięknych powodów. Niestety, wyróżnia ją także fakt, że jest jedyną osobą w Polsce, która cierpi na delecję terminalną długiego ramienia chromosomu 7. Co to znaczy? – pewnie zapytacie… Emi mierzy się z rozszczepem kręgosłupa, małogłowiem, zaburzeniami pracy pęcherza moczowego. Nie ma kości ogonowej oraz połowy kości krzyżowej. Ma dwa guzy nowotworowe, w tym jeden w środku kręgosłupa. Rodzice muszą cewnikować ją co trzy godziny, bo jej pęcherz nie opróżnia się do końca. Jej lewa nerka przestała pracować. Prawa została bardzo uszkodzona. Ale Emi nie poddaje się, w tej trudnej walce. Jeździ na fizjoterapię i muzykoterapię. Bierze udział w zajęciach z integracji sensorycznej. Pracuje z logopedą, psychologiem i pedagogiem specjalnym. Emi nie mówi. Komunikuje się za pośrednictwem specjalnego komunikatora. Jest pod stałą opieką wielu lekarzy – urologa, nefrologa, kardiologa, neurologa, neurochirurga, genetyka. Życie Emilki zależy od dostępu do opieki lekarskiej i rehabilitacji. Ale ich koszty rosną z każdym miesiącem. Przerastają jej Rodziców i Dziadków. Dziadkowie Zosia i Krzysztof są wielkimi przyjaciółmi – Przystani Pod Klonami. Czynią dobro na każdym kroku. Nie załamują się, pomagają wszystkim ludziom w potrzebie, nawet tym nieznanym. To ludzkie wielkie serca i wiara jest dla nich źródłem niewyobrażalnej siły. A pomoc przyjaciół i znajomych z Przystani Pod Klonami dodatkowym paliwem do walki o zdrowie i uśmiech Emilki.

Cały kiermasz, pyszne potrawy i liczne atrakcje przygotowali seniorzy z Przystani Pod Klonami w Piasecznie. Na gości czekały: wyroby rzemieślnicze, warsztaty, rośliny, książki, potrawy z grilla, owoce, pop-corn, wata cukrowa, czy foto budka, która była wielką atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych gości bazarku dla Emilki.

Co ważne, każdy z was może wesprzeć walkę Emilki. Wystarczy wpłacić darowiznę na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, Tytułem: 32139 Nowak Emilia Piaseczno darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Foto: Emilka z mamą.
foto: Wioletta Urban, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie.
foto: Chór, który zaśpiewał utwór pt. „Mam tę moc” z bajki Disneya – „Kraina Lodu”.

Więcej zdjęć znajdziecie na naszych profilach w portalu społecznościowym facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *