AktualnościGóra KalwariaLesznowolaPiasecznoPowiatPrażmówTarczyn

Czy dojdzie do spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z ministrem Marcinem Horałą?

Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która odbyła się w dniu 6 marca br. padła bardzo ważna deklaracja: „Pozwoliłem sobie zaprosić ministra Marcina Horałę do naszego powiatu. Minister Horała zadeklarował przyjazd i spotkanie z mieszkańcami, w sprawie wariantów przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Kiedy to spotkanie się odbędzie? Nie uzgodniliśmy konkretnego terminu, ale padła deklaracja, wraz ze zgodą na upublicznienie tej informacji – deklarował na sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, Sergiusz Muszyński, radny PiS.

Konsultacje społeczne w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Marcin Horała, pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, zapowiedział w czwartek serię konsultacji społecznych w sprawie przebiegu linii kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jednak dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, ważniejsza okazała się piątkowa deklaracja, którą ogłosił minister Horała na spotkaniu z podwarszawskimi samorządowcami. – Minister Horała zadeklarował przyjazd i spotkanie z mieszkańcami, w sprawie wariantów przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Kiedy to spotkanie się odbędzie? Nie uzgodniliśmy konkretnego terminu, ale padła deklaracja, wraz ze zgodą na upublicznienie tej informacji – deklarował na sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, Sergiusz Muszyński, radni PiS.

Wspomniana deklaracja została ogłoszona na piątkowym spotkaniu, w którym oprócz ministra Marcina Horały i poseł RP Anity Czerwińskiej, uczestniczyli podwarszawscy samorządowcy: Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka, Piotr Żelazko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie, czy Sergiusz Muszyński – radny powiatu piaseczyńskiego.

– Podczas spotkania przedstawiłem Ministrowi stanowisko mieszkańców gmin: Prażmów, Tarczyn, Góra Kalwaria i Piaseczno, odnośnie wstępnych wariantów przebiegu autostrady. Minister wyraził zrozumienie dla wyrażanego przez mieszkańców niepokoju. Podkreślił, że obecna faza jest etapem początkowym, a wskazane przebiegi są jedynie wstępnie wytypowanymi korytarzami, które nie przesądzają o ostatecznym przebiegu trasy. Minister zachęcił do szerokiego udziału w trwających konsultacjach społecznych, które pozwolą wyeliminować najbardziej konfliktowe warianty. Na moje zaproszenie, Minister zadeklarował wolę osobistego przyjazdu do naszego powiatu i rozmowy z mieszkańcami podczas otwartego spotkania – pisał po spotkaniu z ministrem Horałą, Sergiusz Muszyński.

Nieznany termin spotkania

– Chciałem przede wszystkim podziękować za zaproszenie Pana Horały. Mam nadzieję, że będzie to spotkanie, które zostanie udostępnione dla wszystkich zainteresowanych stron – mówił podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, Zdzisław Lis, Wicestarosta.

Deklaracja dotycząca otwartego spotkania z ministrem Marcinem Horałą padła, teraz przyjedzie mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego, czekać na oficjalną datę tego spotkania. Na pewno będzie się ono cieszyło olbrzymim zainteresowaniem.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *