AktualnościNa luziePiaseczno

Zapraszamy na Piaseczyńską Noc Muzeów

Wpadnijcie na Noc Muzeów do Piaseczna, gdzie Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wspólnie z Gminą Piaseczno przygotowali naprawdę sporo atrakcji. Będzie naprawę warto być w Piasecznie! Już 13 maja br. Stacja Piaseczno Miasto Wąskotorowe zaprasza do odwiedzin. Piaseczyńska Noc Muzeów startuje już od godz. 18:00!

Zabytkowe pociągi wąskotorowe wyruszą: ze stacji Piaseczno Miasto o godzinach 18:30 i 20:00, ze stacji Szczaki – Złotokłos o godzinach 19:15 i 20:45. Po drodze pociąg zatrzyma się na żądanie na przystankach w Zalesiu, Gołkowie i Głoskowie. Bilety na pociągi będzie można nabyć na stronie internetowej: https://www.kolejka-piaseczno.pl/

Na stacji kolei wąskotorowej będzie można zwiedzić z przewodnikiem zabytkowe hale dawnej parowozowni i warsztatów, przejechać się drezyną ręczną oraz zobaczyć miniaturowy świat kolei w skali 1:87 w Modelarni.

Dla dojeżdżających z Warszawy wspólnie z Escape Service uruchomiona zostanie specjalna linia dowozowa numer 651, na trasie: (Metro Wilanowska – Kolejka Piaseczyńska – Metro Wilanowska). Z przystanku Metro Wilanowska 13, autobus odjedzie o godzinach: 17:15, 17:30, 19:00 i 20:30, po drodze zatrzyma się na przystankach: Poleczki, Mysiadło, Lamina, Szkolna i Urząd Miasta. Kursy powrotne do Warszawy zaplanowane zostały w następujących godzinach: 18:30, 20:00, 21:30 oraz 22:00. Co ważne, dojazd linią 651 jest bezpłatny.

Towarzystwo Kolei Wąskotorowej przygotowała dla odwiedzających także escape room w autobusie.

Całkowitą nowością będzie pierwsza wystawa czasowa – Muzeum Piaseczna – w organizacji, wystawa będzie zaprezentowana w Mobilnej Galerii Kolejowej na terenie stacji i będzie poświęcona Zakładom Kineskopowych „Polkolor”. Zakłady przeszły już do najnowszej historii Piaseczna, to idealny moment by się z nią zapoznać.

Na terenie stacji zostaną zaprezentowane zabytkowe samochody z kolekcji Muzeum Techniki radekbrzozowski.pl Jakie dokładnie? Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

Swoje atrakcje zaplanowali dla zwiedzających członkowie Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” Będzie wystrzałowo!

W restauracji Odjazd, będzie można zjeść przepyszną kolację w godzinach (18-22), oczywiście na stacji Piaseczno Miasto przy ulicy Sienkiewicza 14.

Na koniec warto będzie jeszcze zajrzeć do Centrum Edukacji Multimedialnej w Piasecznie. Tam Muzeum Kaset – Przewija najlepsze wspomnienia. Muzeum mieście się przy ulicy Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *