AktualnościKulturaPiasecznoWkrótce

X Festiwal Piosenki Dołującej

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu Piaseczna. 3 września jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Piosenki Dołującej. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie MUMIO, a imprezę poprowadzi Andrzej Poniedzielski.

Smutek to radość inaczej – oto motto festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z grupą organizatorów reprezentujących Nadleśnictwo Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie już od 10 lat realizują niecodzienny pomysł zaprzyjaźnionych artystów Lecha Mateckiego i Stanisława Szczycińskiego – Festiwal Piosenki Dołującej. Festiwal z założenia jest formą kabaretową nawiązującą do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania. Przez formę tego wydarzenia pokazujemy, że dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. Wydarzenie przyczynia się także do spopularyzowania pięknego miejsca jakim są Zimne Doły. W festiwalu biorą udział znani artyści reprezentujący główny nurt kabaretowy, a także środowiska muzyczne związane z piosenką literacką. Koncerty festiwalowe prowadzi Andrzej Poniedzielski, zaś dyrektorem artystycznym jest znany muzyk i kompozytor Stanisław Szczyciński. W tym roku wyjątkowo zamiast konkursu w programie znalazły się mini recitale.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

X FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ
3 września (sobota) 2022
godz. 17.00 – 21.00
Wstęp wolny
Uroczysko Zimne Doły, Żabieniec

PROGRAM:

godz. 17.00 – koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

godz. 18.00 – mini recitale: Iwonna Buczkowska, Mariusz Dekiel, Hawajskie Pierniki, Anna Idzikowska, Skóra z Byka, Tomek Wachnowski.

godz. 19.30 – koncert zespołu Transjgrajpol

godz. 20.00 – spektakl MUMIO

Prowadzenie – Andrzej Poniedzielski

Organizatorzy:

– Centrum Kultury w Piasecznie.

– Nadleśnictwo Chojnów.

Sponsorzy:

– Marszałek Województwa Mazowieckiego.

– Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie.

– Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego.

Partnerzy:

– Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego.

– Mikroklimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *