AktualnościLesznowolaNa luzie

Człowiek człowiekowi powinien być człowiekiem

W połowie kwietnia lesznowolską opinie publiczną rozgrzał temat choinek firmy N-Joy, które zostały ułożone w elegancki stos na terenie KPGO Mysiadło. – Wreszcie coś się dzieje, można zaistnieć – zauważał kąśliwie w social mediach, Marek Behounek z firmy N-Joy.

– Nikt nie jest anonimowy – alarmuje radna Bożena Obłucka z KWW M.J Batyckiej-Wąsik.

– Pamiętajmy, że nikt z Nas nie jest anonimowy, nawet jeśli chodzi o takie sytuacje. Zachowanie te powtarza się, co roku. Nie sprzedane, to najlepiej było się tego pozbyć w taki właśnie sposób, a Gmina ma posprzątać. Te słowa, kieruje do osoby, która jest świadoma tak złego zachowania. „Człowiek człowiekowi powinien być człowiekiem”. Czasem przed Świętami warto opuścić ceny choinek, aby je wszystkie sprzedać. Proszę doprowadzić te miejsce, do takiego stanu, jakim było – pisała na swoim profilu w social mediach, Bożena Obłucka, Radna Gminy Lesznowola.

Na odpowiedź właściciela firma N-Joy nie musieliśmy długo czekać…

– Na niesamowity skandal wpadła pani Obłucka -namierzyła nielegalne składowisko toksycznych choinek, które zalegało na przestrzeni ok. 25 m2, elegancko ułożone w stos. Składowisko to zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców Mysiadła i całemu ekosystemowi.

Brawo Pani Sołtys, uratowała Pani tysiące istnień ludzkich!

(…)Według radnej wszyscy wiedzą do kogo należą choinki, a jednak nie zwróciła się do tej osoby o zabranie drzew, tylko postanowiła zabłysnąć na FB, jako obrończyni porządku i harmonii. Choinki wywożę na biomasę na wiosnę i tym razem miałem to uczynić, lecz ktoś mnie uprzedził!!! Bez mojej wiedzy i zgody. Jednocześnie wyjaśniam, że wjazd na teren Eko Mysiadło jest całkowicie legalny i uzasadniony, gdyż od wielu lat, aż do 31 grudnia wynajmowałem magazyn widniejący na zdjęciach. Nadgorliwość z jaką, ktoś usunął wspomniane choinki, nie będące jego własnością oraz nie stanowiące zagrożenia daje do myślenia o co chodzi?

Pani Obłucka niesprzedany towar to nie śmieci, choinki zostały zwiezione 24-12-2020, bo wtedy kończy się handel choinkami i w tym czasie wynajmowałem jeszcze magazyn na Mysiadle, co usprawiedliwia mój wjazd. Jak Pani doskonale wie, wjazd na Mysiadło jest strzeżony 24/h, więc nie może tam wjechać każdy mieszkaniec Mysiadła, czy innej miejscowości i wyrzucić swoje śmieci – pisał w odpowiedzi na post radnej, Marek Behounek z firmy N-Joy.

Co na to gmina Lesznowola?

I tutaj największe zaskoczenie, bo gmina Lesznowola w swoim piśmie zaprzecza dyskusji prowadzonej na social mediach radnej Obłuckiej…

Redakcja Wirtualnego Piaseczna: Na jaki okres wydzierżawiono firmie NJoy teren w Mysiadle na sprzedaż choinek?

Odpowiedź Mirosława Wilusza, Zastępcy Wójta Gminy Lesznowola: Na okres od 1.12.2020 r. do 31.12.2020 r.

Redakcja Wirtualnego Piaseczna: Jaką kwotę finansową zapłaciła firma NJoy za możliwość handlu i sprzedaży mieszkańcom choinek w okresie świątecznym?

Odpowiedź Mirosława Wilusza, Zastępcy Wójta Gminy Lesznowola: Firma NJoy zapłaciła 630 zł netto.

Redakcja Wirtualnego Piaseczna: Czemu firma NJoy nadal nie zutylizowała choinek, które sprzedawała w grudniu 2020 roku?

Odpowiedź Mirosława Wilusza, Zastępcy Wójta Gminy Lesznowola: Pytanie proszę kierować do firmy NJoy.

Redakcja Wirtualnego Piaseczna: Czy gmina Lesznowola na własny koszt utylizuje choinki firmy NJoy? Proszę wskazać dokładne kwoty finansowe, które ponosi gmina Lesznowola na utylizację choinek NJoy?

Odpowiedź Mirosława Wilusza, Zastępcy Wójta Gminy Lesznowola: Nie, gmina nie poniosła kosztów utylizacji.

Przypomnijmy wypowiedź Pana Behounka: „Choinki wywożę na biomasę na wiosnę i tym razem miałem to uczynić, lecz ktoś mnie uprzedził!!! Bez mojej wiedzy i zgody. Jednocześnie wyjaśniam, że wjazd na teren Eko Mysiadło jest całkowicie legalny i uzasadniony, gdyż od wielu lat, aż do 31 grudnia wynajmowałem magazyn widniejący na zdjęciach. Nadgorliwość z jaką, ktoś usunął wspomniane choinki, nie będące jego własnością oraz nie stanowiące zagrożenia daje do myślenia o co chodzi? (…). Jak Pani doskonale wie, wjazd na Mysiadło jest strzeżony 24/h, więc nie może tam wjechać każdy mieszkaniec Mysiadła, czy innej miejscowości i wyrzucić swoje śmieci”. Tymczasem Pan Mirosław Wilusz pisze w odpowiedzi na interpelacje, że Gmina Lesznowola nie poniosła kosztów utylizacji…

Także pozostaje pytanie, kto wjechał na teren KPGO Mysiadło za pozwoleniem ochroniarza i wywiózł choinki firmy NJoy? Kto uprzedził firmę NJoy w utylizacji choinek?

W gminie Lesznowola zdecydowanie potrzebny jest nam detektyw Hercules Poirot, on odkryje każdy sekret, w końcu to jego specjalność. W końcu tyle się stało, że nic się nie stało, przynajmniej tak twierdził w swoim piśmie – Mirosław Wilusz, Zastępca Wójta Gminy Lesznowola.

Zdjęcie: Bożena Obłucka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *