AktualnościKulturaPiaseczno

Plenerowy Jazz w Zakątku i Festiwal Effka

Już dzisiaj w Zakątku Kultury w ramach Jazzowych Wtorków wystąpi zespół – New Bone, a w najbliższy weekend startuje Festiwal Małych Form Teatralnych – EFFKA. Czeka nas kolejny tydzień kulturalnych uniesień z Centrum Kultury w Piasecznie.

Jazz w Zakątku Kultury

Najbliższy Wtorek jazzowy w plenerze z udziałem publiczności. Uznani artyści jazzowi zagrają w Zakątku Kultury.

Przyszła długo wyczekiwana wiosna,  a z nią luzowanie obostrzeń. Co za tym idzie coraz więcej wydarzeń plenerowych. W najbliższy wtorek Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na koncert do Zakątka Kultury. W ramach cyklu Wtorek jazzowy wystąpi zespół New Bone złożony z samych uznanych muzyków. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Ich muzyka to kwintesencja współczesnego jazzu – wielowymiarowa i kunsztownie zaaranżowana. Koncert odbędzie się we wtorek 18 maja o godzinie 20.00 w Zakątku Kultury. Będzie również transmitowany na żywo na FB Centrum Kultury w Piasecznie.

Festiwal Teatralny Effka tym razem w wersji online. Konfrontacje zespołów teatralnych jak co roku oceni profesjonalne jury.

Festiwal Małych Form Teatralnych Effka istnieje już 21 lat. Pierwsza edycja wydarzenia, które swoją nazwę wzięło od pomysłodawczyni i głównej koordynatorki Ewy Kłujszo, odbyła się w 2000 roku w Domu Kultury w Piasecznie. Obecnie jest to festiwal cieszący się dużą popularnością i co roku odwiedza go coraz więcej dziecięcych grup teatralnych. W jury zasiadało mnóstwo znanych postaci ze świata filmu i teatru. W tym roku z powodu epidemii festiwal odbędzie się online.

22 maja (sobota) i 23 maja (niedziela) 2021 – Wydarzenie ONLINE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *