AktualnościLesznowolaNa luzie

Trzy pisma, ponaglenia i głuchy telefon…

Noc nastała, ciemnością lesznowolskie pola okrywając, to jakże krótka poetycka rzeczywistość, którą od lat obserwujemy na ul. Szkolnej w Lesznowoli. Dziury, wyrwy, kocie łby w drodze, do tego dochodzi nam brak oświetlenia… To wszystko składa się na bardzo smutny krajobraz jednej z najważniejszych arterii drogowej w gminie Lesznowola… Niestety wiele wskazuje na to, że wkrótce powstanie jasna, długa prosta Trasa Łazienkowska, wróć ulica Szkolna 🙂 Ale zabraknie na niej, jednego jakże ważnego elementu, który mógłby dodać jej blasku i niewątpliwego uroku, zwłaszcza po zmroku…

Nowa Szkolna bez oświetlenia?

Starostwo Powiatowe w Piasecznie wysyłało do Urzędu Gminy Lesznowola trzy pisma, w których zapytało się gminy Lesznowola, czy będzie finansowała budowę oświetlenia przy ul. Szkolnej?, czy też nie? Odpowiedzi brak !

– Zgodnie z art. 18 ustawy prawo energetyczne, budowa i utrzymanie oświetlenia przy wszystkich drogach na terenie gminy, należy do niej. W związku z tym wystąpiliśmy do gminy Lesznowola z prośbą o dofinansowanie dokumentacji projektowej, bo przy ul. Szkolnej nie ma oświetlenia (przy. Red. w drugim etapie realizacji inwestycji) i budowy tego oświetlenia, żeby w ramach inwestycji to zrealizować. Trzy razy ponaglaliśmy tą kwestię. Nie ma odpowiedzi, więc po prostu zakończymy ten projekt bez oświetlenia i będzie ciemno… – podkreślił w swojej wypowiedzi podczas trwania XXI sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, Ksawery Gut, Starosta Piaseczyński.

Kocie łby na zakręcie…

Podczas XXI sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, radna Magdalena Mika-Kosior zapytała, o zakres pracy, jaki ma być realizowany w tym roku budżetowym na ul. Szkolnej, a także, czy Starostwo Powiatowe w Piasecznie planuje realizować bieżące remonty nawierzchni zniszczonej ulicy?

– Nie widzę zasadności gruntowych remontów i kładzenia nakładek na tej drodze. Jeżeli ma być ona objęta zadaniem inwestycyjnym. Ulica Szkolna jest w tej chwili, wstrzymana do momentu, kiedy rozjaśni się nam sytuacja finansowa, bo nie możemy dopuścić do sytuacji, takiej, w której będą zobowiązania, przyjdzie faktura do zapłacenia, a nie będzie na koncie pieniędzy, na jej zapłacenie – odpowiadał na zadane pytanie, Ksawery Gut, Starosta Piaseczyński.

Pierwszy etap jest zakończony

Są także dobre informacje w sprawie ul. Szkolnej. Jeśli chodzi o pierwszy etap inwestycji to wniosek o ZRID został złożony przez zarząd powiatu. Jeśli chodzi o drugi etap, to brakuje jeszcze uzgodnienia z gazownią i gminą Lesznowola, w sprawie oświetlenia… Warto na koniec przypomnieć, że rozbudowa ul. Szkolnej w Lesznowoli i Nowej Woli ma być zrealizowana do 2021 roku, o łącznych nakładach finansowych, wynoszących: 4 266 994,00 zł. Finansowanie inwestycji ma być rozłożone na dwa lata budżetowe, w 2020 roku, ma wynieść: 1,75 mln zł, a w 2021 roku: 2 mln zł. Zdanie jest w pełni realizowane przez powiat piaseczyński. Choć swój wkład mogła mieć także gmina Lesznowola, która mogła finansować budowę oświetlenia na nowej ul. Szkolnej. Wiele wskazuje na to, że tego nie zrobi…

Noc nastała, ciemnością lesznowolskie pola okrywając…

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *