AktualnościLesznowolaNa luziePrażmów

Od 11 maja zmiany na liniach uzupełniających L-1, L-3, L-4, L-17 i L-19

Linie „L” w gminie Prażmów od poniedziałku 11 maja zmienią swoje trasy. Autobusy pojadą do miejscowości dotychczas nie obsługiwanych przez Warszawski Transport Publiczny. Duże zmiany czekają pasażerów w gminie Lesznowola. Na wniosek samorządu Lesznowoli zmienią się rozkłady linii L-1, L-3 i L-4.

Autobusy „L” wyruszą w rejony pozbawione dziś publicznej komunikacji – epidemia koronawirusa spowodowała, że wiele połączeń autobusowych w aglomeracji warszawskiej przestało istnieć. Połączenia były obsługiwane przez komercyjne firmy i gdy po wprowadzeniu przez rząd z powodu epidemii ograniczeń w przemieszczaniu się, spadła liczba pasażerów (a tym samym sprzedawanych biletów), stopniowo te połączenia były likwidowane. Tak też się stało na południe od Warszawy – mieszkańcy gminy Prażmów stracili autobusy przejeżdżające przez niektóre miejscowości w ich gminie. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego i władze gminy ustaliły, że linie L17 i L19 zmienią swoje trasy. „Siedemnastka” dojedzie do Zawodnego, Nowego Prażmowa, Łosia a „dziewiętnastka” do Wągrodna, Woli Wągrodzkiej i Nowego Wągrodna. W sumie będzie to kilkanaście nowych przystanków autobusowych więcej. Oto trasy:

L17: URZĄD MIASTA (Piaseczno) – … – Prażmów: Czołchańskiego – pętla URZĄD GMINY (Prażmów) – Czołchańskiego – Ryxa – Zawodne: Ryxa – Nowy Prażmów: Główna – Łoś: Prażmowska – 6 września – Piskórka: Jagodowa – Główna – … – URZĄD MIASTA (Piaseczno).

Autobusy będą się zatrzymywały na nowych przystankach:

 • CZOŁCHAŃSKIEGO 01 na ulicy P. Czołchańskiego za skrzyżowaniem z Puszczyka,
 • URZĄD GMINY 02 na ulicy F. Ryxa za skrzyżowaniem z P. Czołchańskiego,
 • OSTAPOWICZA 02 na ulicy F. Ryxa za skrzyżowaniem z B. Ostapowicza,
 • ZAWODNE 02 na ulicy F. Ryxa za skrzyżowaniem z Kwiatów Polnych,
 • SŁONECZNA 02 na ulicy Głównej za skrzyżowaniem z Krótką,
 • OSP NOWY PRAŻMÓW 02 na ulicy Głównej za skrzyżowaniem z Akacjową,
 • ŁOŚ 02 na ulicy Prażmowskiej za skrzyżowaniem ze Spółdzielczą,
 • PISKÓRKA 03 na ulicy Jagodowej za skrzyżowaniem ze Świerkową.

L19: URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – … – Wągrodno: Złota – Wola Wągrodzka: Kasztanowa – Ogrodowa – Nowe Wągrodno: Główna – Wągrodno: Słoneczna – … – Gabryelin: Dębowa – AKACJOWA – Dębowa – … – URZĄD MIASTA (Piaseczno)

I tu powstaną nowe przystanki:

 • NOWE WĄGRODNO 02 na ulicy Głównej za skrzyżowaniem z Leśną,
 • WIERZBOWA 02 na ulicy Głównej przed skrzyżowaniem z Wierzbową,
 • MODRZEWIOWA 01 na ulicy Dębowej za skrzyżowaniem z Modrzewiową.

Zawieszone zostanie zaś funkcjonowanie przystanków: PISKÓRKA 02, ZŁOTA 03, OGRODOWA 02, JARZĘBINOWA 01 i 02, ZADĘBIE 01 i 02, PIECZYSKA 01, PÓŁNOCNA 02, DZIAŁKOWA 02 i CZOŁCHAŃSKIEGO 02. Ponadto przystanek NOWE WĄGRODNO 01 zmieni nazwę na GŁÓWNA 01.

Cięcia kursów z wniosku gminy Lesznowola

Także od 11 maja do końca wakacji, na wniosek samorządu Lesznowoli zmienią się rozkłady linii L-1, L-3 i L-4. Autobusy L-1 i L-3 nie będą jeździły w niedziele. Kursowanie autobusów L-4 zostanie zawieszone w soboty i niedziele, a w dni robocze autobusy na przystanki będą podjeżdżały rzadziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *