AktualnościLesznowolaNa luzie

Ten dach nad głową, nikogo już nie chroni

Zawalił im się cały świat… Pani Maria i córka Karolina mieszkają w 140-letnim domu w Starej Iwicznej. Niestety po bardzo ulewnych deszczach, dach w końcu runął, a rodzina potrzebuje teraz naszej pilnej pomocy. Ruszyła już zbiórka na portalu pomagam.pl.

Maż Pani Marii – Julian, zmarł po bardzo ciężkiej chorobie, dosłownie pół roku temu. Niestety rodzina za długo nie mogła opłakiwać męża i ojca, bo doszło do kolejnej tragedii, tym razem budowlanej… Cztery lata nieustannej opieki nad panem Julianem, spowodowały, że zabrakło czasu na pilną naprawę dachu. Pod naporem silnych nawałnic, dach w końcu runął, a Pani Maria, wraz z córką Karoliną zaczęły się martwić o swoją przyszłość, o swój ukochany dom… Na szczęście rodzina może liczyć na pomoc. W rozbiórce i układaniu nowego stropu pomaga rodzina i sąsiedzi. Jednak trzeba się spieszyć, aby kolejne jesienne deszcze nie zalewały dalej domu… Druga część stropu jest również w bardzo opłakanym stanie, drewno jest zbutwiałe i w każdej chwili może runąć na ziemię.

Aktualnie trwa zbiórka na portalu pomagam.pl, pod adresem: https://pomagam.pl/staraiwiczna

Konieczne naprawy, wyceniono na 250 tys. zł. Pieniądze potrzebne są na odbudowę dachu, na wzmocnienie ścian, a także na podstawowy remont pomieszczeń.

Każdy z nas może pomóc

Po pierwsze możemy wpłacić środki finansowe na zbiórkę na portalu pomagam.pl, po drugie możemy zaoferować niezbędne do odbudowy dachu, materiały budowlane, po trzecie można upiec ciasto, lub zawieźć nawet pączki dla osób pomagających rodzinie.

Rodzinie już pomogli sąsiedzi: Anna i Wojciech Ośka, ks. kanonik Dariusz Gocłowski, proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, Jarosław Perzyna z firmy JARPER, który zapewnił kontener na materiały budowlane, radna Justyna Gawęda, która założyła zbiórkę na portalu pomagam.pl, a także była radna Katarzyna Przemyska, której serce i społeczne zaangażowanie znamy z wielu akcji pomocowych. Mam nadzieję, że dołączycie do tej liczne drużyny dobrych aniołów.

Foto. Układanie nowego stropu.
Foto: Widoczne zniszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *