AktualnościGóra KalwariaNa luzie

Jedenaście placówek oświatowych za strajkiem!

W związku z planowanym ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, który ma się rozpocząć w dniu 8 kwietnia br. Skierowałem do pięciu gmin naszego powiatu: Lesznowoli, Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii i Prażmowa, a także do powiatu piaseczyńskiego, trzy pytania dotyczące protestu nauczycieli:

1. Ile szkół, którymi zarządza Gmina (…) postanowiło przyłączyć się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli? (Proszę o wykazanie placówek edukacyjnych).
2. Czy Gmina (…) przewidziała dla dzieci zastępcze zajęcia na wypadek strajku nauczycieli?
3. Czy wobec planowanego strajku nauczycieli, odbędą się egzaminy gimnazjalne, zaplanowane na dzień 10 kwietnia i egzamin na zakończenie ósmej klasy, zaplanowany na dzień 15 kwietnia br.

Najszybciej odpowiedziała gmina Góra Kalwaria, aż jedenaście placówek oświatowych planuje przyłączenie się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli:

Do ogólnopolskiego strajku nauczycieli postanowiły przyłączyć się następujące placówki, których organem prowadzącym jest Gmina Góra Kalwaria:

1.      Samorządowe Przedszkole Integracyjne w Górze Kalwarii.

2.      Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku.

3.      Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii.

4.      Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

5.      Szkoła Podstawowa im. Feliksa Kapackiego w Cendrowicach.

6.      Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Coniewie.

7.      Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dobieszu.

8.      Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Czachówku.

9.      Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brześcach.

10.  Szkoła Podstawowa w Baniosze.

11.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kątach.

Zespół ds. sytuacji kryzysowej

Dnia 20.03.2019 r. Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Arkadiusz Strzyżewski wydał zarządzenie ROA.0050.52.2019 w sprawie powołania Zespołu ds. sytuacji kryzysowej w związku z planowanym strajkiem nauczycieli w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Góra Kalwaria.

Zadaniem Zespołu jest przygotowanie logistyczne do sytuacji kryzysowej, monitorowanie i reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Góra Kalwaria, w czasie prowadzenia akcji strajkowej oraz podejmowanie działań skierowanych do rodziców i uczniów, łagodzących skutki strajku – w tym działań informacyjnych. Zespół  w porozumieniu z dyrektorami szkół będzie rozważał możliwość organizacji zajęć zastępczych na wypadek strajku.

Egzaminy bez komplikacji?

Dyrektorzy szkół dołożą wszelkich starań aby egzaminy gimnazjalne zaplanowane na  10.04.2019 r. i egzamin na zakończenie ósmej klasy zaplanowane na 15.04.2019 r. odbyły się bez komplikacji.

Czekamy na dalsze odpowiedzi

Będę na bieżąco Państwa informował o odpowiedziach spływających do redakcji Wirtualne Piaseczno. Góra Kalwaria jest pierwszą gminą, która poinformowała redakcję o sytuacji związanej z planowanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *