AktualnościGóra KalwariaNa luziePiaseczno

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami już 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już do kwesty i zbiórki na rzecz WOŚP-u włączył się powiat piaseczyński. Dwa największe sztaby w Górze Kalwarii i Piasecznie grały od samego rana. Dla mieszkańców przygotowano prawdziwą moc atrakcji.

W Górze Kalwarii największym wydarzeniem był 2 bieg „Policz się z cukrzycą”. Na starcie i mecie biegu zameldowało się, aż 300 biegaczy. Jest to absolutny rekord! W ośrodku Brzanka i na Poligonie 4×4 można było spotkać ekipę OFFRoadu Piaseczno, quady i samochody rywalizowały w trudnym terenie.

W Piasecznie gorąco było od samego rana. Najpierw granie rozpoczęło się na Kolejce Wąskotorowej. To tutaj można było: przejechać się czarno-czerwoną drezyną, zobaczyć z bliska najstarszy parowóz Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej – Px48-3916, spotkać się z grupą Historyczno-Rekonstrukcyjną „Szare Szeregi”, która przygotowała historyczną podróż do przeszłości: zabytkowe pojazdy, sprzęty wojskowe itd. Oczywiście nie mogło zabraknąć również Radka Brzozowskiego, który zaprezentował swoje ciekawe i zabytkowe samochody. Emocje na imprezie chłodziła nie tylko pogoda, ale również OSP Złotokłos.

Po godz. 18. rozkręciła się największa plenerowa impreza w Piasecznie na samym rynku, to tutaj rozpoczęła się dyskoteka w rytmach lat 80 i 90, a dobrą zabawę zapewnili mieszkańcom: Martin Rosa i Hirek Wrona. Nie mogło zabraknąć światełka do nieba, w wykonaniu Teatru Ognia Etnimus.

Dwa największe sztaby funkcjonujące od lat w powiecie piaseczyńskim: WOŚP Piaseczno i WOŚP Góra Kalwaria, pobiły własne rekordy. Sztab Piaseczno zebrał – 271 014,00 zł, a Sztab Góra Kalwaria – 174 401,02 zł.

Zapraszam na relację filmową z 31 finału WOŚP, która jest dostępna na naszej grupie i stronie Wirtualnego Piaseczna w portalu społecznościowym facebook. Chciałem również gorąco podziękować: Szymonowi, Elce, Mariuszowi, Piaseczyńsko-Grójeckiemu Towarzystwu Kolei Wąskotorowej, Grupie Historycznej „Szare Szeregi”, OSiR Góra Kalwaria i Centrum Kultury w Piasecznie za możliwość realizacji tego materiału. Bez was nie byłoby tych wspomnień z 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *