AktualnościLesznowolaNa luzie

Nadrzeczny ser dziurawy

Ulica Nadrzeczna jest drogą powiatową, która łączy Aleję Krakowską z Wólką Kosowską i Kosowem. Jest to najdalej na zachód wysunięta ulica powiatu piaseczyńskiego, która znajduje się w gminie Lesznowola. Niestety od lat możemy obserwować postępującą degradację drogi. Mieszkańcy Kosowa w końcu nie wytrzymali i podnieśli alarm w sprawie stanu ulicy na skrzyżowaniu z gminną ulicą Karasia.

W dniu 29 stycznia 2022 roku, Adam Kazbieruk pisał o bardzo złej sytuacji drogowej na ulicy Nadrzecznej: „Dzisiaj wysłałem pismo oraz zdjęcia o fatalnym stanie drogi w naszej miejscowości tzn. ulicy Nadrzecznej w Kosowie i Wólce Kosowskiej do naszych władz w Gminie Lesznowola. Stan drogi jest na tyle fatalny, iż jesteśmy o krok od nieszczęścia. Z tego co wiem „łatanie drogi” odbywa się średnio raz w tygodniu?! Czemu? Powoduje to wielkie koszty utrzymania tej drogi. Chyba szybciej i taniej będzie wymienić całą drogę raz i porządnie stosując odpowiednie techniki oraz dobrą masę bitumiczną. Na dowód załączam Wam zdjęcia wykonanie tylko dzisiaj w Kosowie.. brak słów.. nie wymaga to komentarza. Jeśli ktoś z Was ma więcej zdjęć zachęcam do wrzucenia!”. – pisał oburzony.

Według mieszkańców łatanie dziur na ulicy Nadrzecznej odbywa się podczas deszczu, co powoduje, że nawierzchnia ulega dalszej degradacji, a bieżące naprawy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zresztą można to zaobserwować na dzisiejszych zdjęciach, które zrobiłem na ulicy Nadrzecznej w Kosowie.

Kawałki wyrwanego asfaltu stanowią olbrzymie zagrożenie dla kierowców, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Co ciekawe 31 stycznia br. droga była naprawiana przez Zarząd Dróg Powiatowych w Piasecznie, ale pozytywnych efektów tych napraw nie widać… Nawierzchnia jest dziurawa, niczym ser szwajcarski…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *