AktualnościGóra KalwariaLesznowolaPiasecznoPowiat

Wyróżnieni za działalność społeczną i kulturalną

Odznaka honorowa powiatu piaseczyńskiego trafia do wyjątkowych ludzi i organizacji, które działają na rzecz mieszkańców i naszej lokalnej społeczności.

Odznaka jest wyróżnieniem za szczególne zasługi obywatelskie, za zasługi w działalności samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej oraz gospodarczej. Kandydatów zgłaszać mogli radni powiatu, zarząd, przewodniczący rady powiatu, burmistrzowie, wójtowie, mieszkańcy, organizacje pozarządowe czy instytucje samorządowe. Następnie wybór kandydatów opiniowało Kolegium Honorowe. Ostateczną decyzję podjęli radni, którzy podczas wrześniowej sesji zagłosowali w sprawie nadania Odznaki.

Uroczysta gala odbyła się w środę, 27 października, w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie. Odznaczeni zostali: Władysław Sieradzki, Ewa i Włodzimierz Bagieńscy, Danuta Świetlik, Magdalena Rejnowicz-Rydzewska, Izabela Banasiak-Matusik, Teresa Korczak, Władysław Machowski, Grzegorz Rowiński, Małgorzata Szturomska, a także trzy organizacje: Piaseczyńsko Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, Akcja Katolicka Oddział w parafii św. Anny w Piasecznie i Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

– Dzięki wszystkim nagrodzonym świat staje się lepszy. Dziękuje wam wszystkim, że poświęcacie dużą porcję swojego życia na działalność poza standardami swojej pracy, na działalność, której nie musicie robić… Ale serce was do tego gna! Zachęca, mobilizuje, bo macie wielkie serca – mówiła podczas uroczystej gali, Ewa Lubianiec, członek zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Zachęcam do obejrzenia filmu, który jest dostępny na facebookowych kanałach Wirtualnego Piaseczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *