AktualnościGóra KalwariaWkrótce

Święto Wisły na Urzeczu

Święto Wisły na Urzeczu to już tradycja. W tym roku organizatorami imprezy jest Piaseczyńskie WOPR wraz z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej. Podczas imprezy będzie możliwość poznania smaków tradycyjnego Urzecza, dowiedzieć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, zapoznać się z ofertą Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, wziąć udział w turnieju piłki plażowej, zawodach wakeboardowych, spróbować swoich sił na desce SUP, a także przepłynąć się łodziami tradycyjnymi i ratowniczymi jednostki WOPR. Nie zabraknie również atrakcji muzycznej – JaiCob & DOBREPANY, MAGDA BEREDA, wychowankowie Domu Kultury Włochy – Labilni. Czeka na Państwa moc atrakcji! ZAPRASZAMY!

Święto Wisły na Urzeczu. Sobota, 24 sierpnia 2019 o 13:00 – 20:00 Miejsce: tama wojskowa w Górze Kalwarii. Organizatorzy: Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Atrakcje

Zawody wakeboardowych na Wiśle. Zawodnicy będą holowani za motorówką. Mogą w nich brać udział zarówno osoby, które nigdy nie pływały na desce – będzie prowadzone szkolenie, jak i doświadczeni sportowcy. Rokrocznie ta widowiskowa dyscyplina przyciąga sporą grupę uprawiających tę dyscyplinę sportową. Przewidziane są nagrody: Puchar Nadwiślańskiego Urzecza w Wakeboardzie.

Kolejną atrakcją podczas tegorocznego Święta Wisły będzie SPŁYW KAJAKOWY KRÓLEWSKI LAS – GÓRA KALWARIA! 
Na spływie m.in. obserwacja przyrody, Wyspa Brzumińska, Wyspa Czerska – Rembezy, Port w Królewskim Lesie.

Informacje i zapisy na spływ na e-maila: info@kajakigorakalwaria.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsce spotkania przed spływem: Królewski Las.Na plaży w Górze Kalwarii o godz. 13.30 rozpocznie się również turniej siatkówki plażowej. Niewątpliwą zaletą turnieju jest to, że zostanie rozegrany na prawdziwym naturalnym boisku z wiślanego złotego piasku. Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, który również ufundował puchary i medale dla zawodników.

Można będzie też skosztować pływania na deskach SUP, które daje super frajdę i znakomicie wpływa na kondycję fizyczną. Z reguły pływa się na stojącą przy pomocy długiego wiosła. Zapewniamy, że kto raz spróbuje wejść na deskę SUP nie będzie chciał z niej zejść. Jest to fajna alternatywa do kajaków dla osób, które chcą aktywnie wypoczywać nad Wisłą.

Będziemy mieli okazję zobaczyć także pokaz Klubu Karate Kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria. Pokaz poprowadzą wykształceni instruktorzy, medaliści Mistrzostw Polski i Europy. W trakcie pokazu postarają się zaprezentować małą próbkę tego co robią na treningach i pochwalić osiągniętymi umiejętnościami.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych rejsów łodziami tradycyjnymi i ratowniczymi jednostki Piaseczyńskie WOPR

Podczas trwania imprezy Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej będzie miał swoje stanowisko 🙂 Będzie możliwość zapoznania się z działalnością POIK, a także z programami jakie właśnie realizuje. Zachęcamy do rozmów z pracownikami Ośrodka.

Podczas imprezy będą także stanowiska związane z Nadwiślańskim Urzeczem: Wioska Rybacka przedstawiająca życie i pracę rybaków żyjących na Urzeczu oraz Karczma Urzecze na nadwiślańskiej plaży, w której będziemy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach gotowania tradycyjnych potraw w prawdziwej karczmie urzeckiej. Odbędą się także prelekcje o nadwiślańskim Urzeczu i o szkucie czerskiej.

Kukiełkowy teatr profilaktyczny dla dzieci z bajką „Brzydkie Kaczątko”.

To bajka o odmienności. Inny nie znaczy gorszy! Brzydkie kaczątko wyrasta przecież na pięknego łabędzia. Będą oczywiście wesołe dialogi i sytuacje.

Będą też lalki z ogromnych pomponów. Będzie też taniec kaczorów.

Ale najważniejsza jest muzyka, to „Jezioro łabędzie”P.Czajkowskiego.

Zespół wokalny Labilni

Labilność oznacza zmienność. A zmienni są bardzo. To pięć kompletnie różnych osobowości, które połączyła przyjaźń i głęboka miłość do muzyki. Pracują pod opieką artystyczną Edyty Kiesewetter. Zgodnie z nazwą zespołu, zaprezentują utwory o różnorodnej stylistyce – od musicalowych, przez liryczne, po piosenki z rockowym pazurem. Przed państwem zespół wokalny Labilni, działający w składzie: Kinga, Julia, Kuba, Olek i nieobecna dzisiaj, ale pozdrawiająca wszystkich Maja.

JaiCob – muzyk, kompozytor, producent, multiinstrumentalista. Jako muzyk udziela się w wielu projektach muzyczno-artystycznych, współpracuje z artystami takimi jak V.N.M., Te-Tris, Rzeźnik. Od 2016 roku tworzy własną muzykę jako JaiCob w której dzieli się swoimi emocjami, zamiłowaniami i pasjami. Od urodzenia emocjonalnie związany z Górą Kalwarią w której się wychował i o której też wspomina w swoich utworach.

Koncert zagra z zespołem DOBREPANY w składzie Dominik “Rzeźnik” Łuniewski – perkusja, Cyprian Adamski – gitara, Ksawery Drywień – klawisze.

Magda Bereda jest najpopularniejszą youtuberką pośród polskich piosenkarek o najbardziej promienistym uśmiechu. Trudno bowiem się nie uśmiechać, gdy ma się tak ogromny talent i oddanych fanów. Dziś tytuł Influencerki Roku wg See Bloggers i Gwiazdy Young wg magazynu Party. Kariera Magdy w internecie rozpoczęła się od wstawiania coverów znanych utworów, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Jednym z najpopularniejszych hitów Magdy jest przeróbka „Despacito”, czyli „Siedź tu cicho”, która nie tylko została odtworzona około 5 milionów razy, ale także bezlitośnie rozprawia się z hejterami. Przeróbki jednak nie są jedynymi zdolnościami Magdy, gdyż sama także komponuje muzykę i pisze własne teksty. Na koncie ma kilka autorskich kawałków i teledysków, a aktualnie pracuje nad debiutancką płytą. Ma tysiące oddanych fanów i miliony wyświetleń, a mimo tego nadal zaskakuje swoją skromnością. Jej szczery uśmiech sprawia, że świat choć na chwilę staje się lepszy, bo jak sama powtarza – dobro jest w nas!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *