AktualnościLesznowolaPowiat

Zamknięcie skrzyżowania w Wólce Kosowskiej, zawieszenie linii 721

We wtorek 20 sierpnia rozpoczną się roboty związane z rozbudową ul. Marii Świątkiewicz w gminie Lesznowola (droga powiatowa 2860W). W pierwszym etapie planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Nadrzecznej z ul. Marii Świątkiewicz w Wólce Kosowskiej i Mrokowie.

Dla mieszkańców Wólki Kosowskiej, Kosowa i Łaz szykują się duże problemy komunikacyjne. Objazd do ul. Nadrzecznej będzie prowadził przez miejscowości: Łazy, Walendów, Kajetany i Szamoty. Objazd rozpocznie się na ul. Łączności w Łazach, później będzie prowadził ul. Brzozową przez Walendów, aż do skrzyżowania z ul. Rolną w Kajetanach. Na tym skrzyżowaniu kierowcy skręcą w lewo w ul. Rolną i dalej pojadą nią, aż do ul. Wesołej w Wólce Kosowskiej.

Kolejny dużym utrudnieniem dla mieszkańców będzie zawieszenie na czas przebudowy skrzyżowania ul. Nadrzecznej z ul. Marii Świątkiewicz, linii podmiejskiej – 721.

– Od 20.08.2019 (wtorek), w związku z zamknięciem dla ruchu kołowego skrzyżowania ulicy Nadrzecznej z ulicą Marii Świątkiewicz w Wólce Kosowskiej. Od dnia 20.08.2019 r., aż do odwołania, zawiesza się kursowanie linii 721. W zastępstwie uruchomione zostają dodatkowe kursy skrócone linii 728 na trasie w obu kierunkach: P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Rejonowa – Mrokowska – POD SZCZAKI. Linia 728 będzie kursowała na podstawie specjalnego rozkładu jazdy. Zawiesza się funkcjonowanie przystanków: CH WÓLKA KOSOWSKA 01 i 02 oraz WYGODA 03 – czytamy w komunikacje Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Marii Świątkiewicz w Mrokowie, będzie współfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Rząd na ten cel zagospodarował, aż 4 mln zł. Kwota ta stanowi, aż 50% wartości całej inwestycji. Dzięki niej poprawi się nie tylko stan techniczny ul. Marii Świątkiewicz, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, a także kierowców, rowerzystów i pieszych.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *