AktualnościKulturaLesznowola

Muzyka Twojej Duszy

16 marca w kawiarni „U źródła” w Nowej Iwicznej odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Agnieszką Lis, autorką książki pt. „Muzyka Twojej Duszy”, połączone z muzyką Iwony Manisty-Kutryś. Koncert było interesującym połączeniem muzyki, poezji, powieści i fotografii.

Długoletnia przyjaźń

– Na jednym z naszych „babskich”, przeuroczych spotkań. Iwonka powiedziała: „Wiecie, co mamy poezję w osobie Ewy Jowik, mamy muzykę w mojej własnej osobie i mamy prozę w osobie Agnieszki. A może by to połączyć? W wyniku tego połączenia dostałam chyba najpiękniejszy i najbardziej wzruszający prezent, jaki można sobie wyobrazić z okazji premiery książki. Dostałam piosenkę, która została specjalnie skomponowana do książki „Muzyka Twojej Duszy” – wspominała Agnieszka Lis, autorka książki „Muzyka Twojej Duszy”.

Fragment utworu „Muzyka”

Słowa: Ewa Jowik. Muzyka: Iwona Manista-Kutryś.

Serce twe, Wbrew Stereotypom.

Zaskoczone zrobi odkrycie, że choć życie nie jest muzyką.

To muzyka, często jest życiem.

Za miłością, wiecznie gonimy.

Jest nam ona życia kompasem.

Promień uczuć topi lód zimny i szczęśliwą wyznacza trasę.

Czas zdmuchuje życia minuty i nie jedno serce odmienia.

A muzyka serce ci kruszy, choćby nawet było z kamienia.

Serce twe, Wbrew Stereotypom.

Zaskoczone zrobi odkrycie, że choć życie nie jest muzyką.

To muzyka, często jest życiem.

– Dzisiejszy wieczór jest nie tylko promocją książki Agnieszki, ale jest także koncertem, w którym biorę udział i do którego napisałam muzykę. Pomiędzy tekstami Agnieszki zaczerpniętymi z książki „Muzyka Twojej Duszy”, będą piosenki w moim wykonaniu na fortepianie, razem z wiolonczelistką – Elizą Hanisch oraz z Michałem Wojnarskim na perkusjonaliach – mówiła Iwona Manista-Kutryś.

Muzyka jest jej życiem

Agnieszka Lis często powtarza na wielu spotkaniach autorskich: „Z wykształcenia jestem muzykiem, a moje pisarstwo jest dodatkiem, które przytrafiło się w moim życiu”. Przypomnijmy, że autorka wydała już siedem powieści: Jutro będzie normalnie, Samotność we dwoje, Pozytywka, Karuzela, Latawce, Huśtawka i Muzyka Twojej Duszy. A kolejne książki czekają już w kolejce na publikację.

Za nami kolejne wspaniałe wydarzenie kulturalne w kawiarni „U źródła” w Nowej Iwicznej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *