AktualnościNa luziePiaseczno

Pogotowie dla samotnych – miniserial internetowy

Izolacja przynosi nie tylko negatywne skutki. Pomimo trudnej sytuacji w wielu artystach wyzwala pokłady energii. I tak oto mieszkanki powiatu piaseczyńskiego – autorka popularnych powieści obyczajowych Agnieszka Walczak-Chojecka i młoda aktorka Gabriela Chojecka, wraz z kilkoma innymi twórcami, stworzyły serial internetowy dla młodzieży bez wychodzenia z domu. Zatytułowały go „Pogotowie dla samotnych”, mając na celu pokrzepienie serc.

Miniserial pt. „Pogotowie dla samotnych” to ciepła i zabawna opowieść o młodości w czasie pandemii. Odcinki długości 3 – 6 minut są zamieszczane na kanale YouTube co tydzień począwszy od 14 maja.

Komedio-dramat opowiada historię osiemnastoletniej Julii, która, by pomagać młodym ludziom w czasie izolacji, zakłada internetowe Pogotowie dla samotnych. Julia wysłuchuje zmartwień innych, lecz sama także przeżywa życiowe dramaty. Lekiem na nie stają się nowo nawiązane więzi, wzmocnienie relacji z bliskimi i dystans do świata.

Każdy odcinek dotyka innego problemu spotęgowanego przez izolację. Smutki młodych są pokazane z odpowiednią dozą humoru, a cały serial ma wydźwięk optymistyczny. Przesłanie serialu brzmi: silne więzy z bliskimi to lek nie tylko na izolację. „Pogotowie dla samotnych” oprócz wartości rozrywkowej ma też edukacyjną. Pokazuje, jak ważne są więzi międzyludzkie. Porusza kwestie istotne dla młodych ludzi i odnosi się do wartości takich jak: miłość, przyjaźń, chęć pomocy innym. Charakteryzuje się wyrazistymi postaciami i konfliktami budzącymi emocje, a jednocześnie przymrużeniem oka.

Na zdjęciu Anna i Maria Chwastek

W każdym odcinku występują dwie osoby – Julka i uczestnik sesji online. Wszystkie postacie łączą się z bohaterką poprzez internet. Ułatwia to realizację serialu, przy produkcji, którego zachowywane jest w pełni bezpieczeństwo epidemiologiczne.

Główną bohaterkę – Julkę, gra Gabriela Chojecka, która wystąpiła m.in. w najnowszym filmie Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”, w serialach telewizyjnych „Korona królów”, „Echo serca”, czy wielokrotnie nagradzanym krótkometrażowym filmie „Córka” Mary Tamkovich, prywatnie córka autorki scenariusza.

Na zdjęciu Gabriela Chojecka

W pozostałych rolach zobaczymy m. in. popularną youtuberkę Emilię Królikowską – EmiFlesh, mieszkankę powiatu piaseczyńskiego Karinę Woźniak (znaną m.in. z serialu „Lepsza połowa”), Joannę Chułek, Annę Chwastek, Damiana Kujawskiego, Mikołaja Srokę i innych.

Na zdjęciu Karina Woźniak
Na zdjęciu Emilia Królikowska

Scenariusz i reżyseria – Agnieszka Walczak-Chojecka

Agnieszka Walczak-Chojecka – scenarzystka i reżyserka serialu, łączy doświadczenie pisarskie (wydała 8 powieści obyczajowych, m.in. trzytomową Sagę Bałkańską), scenariopisarskie (ukończyła roczny kurs scenariopisarski w Story Lab Pro) oraz marketingowe (pracowała w marketingu w korporacjach).

Montażem serialu zajmuje się Iwo Biały.

Kanał YouTube serialu: Pogotowie dla samotnych – serial https://www.youtube.com/channel/UCza-sasIe5btvFPVOh05KnA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *