AktualnościGóra KalwariaNa luzie

Solidarna Paczka dla sąsiadów z Ukrainy

Trwa akcja Solidarna Paczka – specjalna edycja Szlachetnej Paczki skierowana do rodzin uchodźczych, które uciekły przed wojną w Ukrainie i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W powiecie piaseczyńskim działa sztab – Góra Kalwaria, której liderką jest Izabela Banasiak-Matusik.

Solidarna Paczka to specjalna edycja Szlachetnej Paczki, która rozpoczęła się 4 czerwca 2022 roku. Do Solidarnej Paczki trafiają Rodziny, które uciekły przed wojną w Ukrainie, przebywają aktualnie w Polsce i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a Paczka jest dla nich odpowiednią formą pomocy.

– Rodziny zyskają też coś więcej – zainteresowanie i uwagę drugiego człowieka, obecność i rozmowę, pomoc w rozwiązaniu problemów – to często bywa równie cenne jak paczka materialna.

Wierzymy, że tak się stanie dzięki wspólnej, solidarnej pomocy – podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia Wiosna.

Masz szansę pomóc! Wejdź na stronę: https://bit.ly/Solidarna-PACZKA i wybierz potrzebującą Rodzinę, dla której przygotujesz PACZKĘ! Nadal w bazie Solidarnej Paczki pozostają trzy rodziny, które potrzebują pomocy.

Laureatka Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego – Izabela Banasiak-Matusik (sołtys Czachówka) zdecydowała się na bardzo odważny krok. Postanowiła pomóc wraz z wolontariuszami zaangażowanymi w Punkt Pomocowy w Górze Kalwarii, aż pięciu paczkowym rodzinom. Zbiórkę ten cel jest prowadzona na portalu zrzutka.pl. Akcję można wspierać pod adresem: https://zrzutka.pl/6yfs2b

W pomoc zaangażowały się utytułowane polskie tenisistki.

Agnieszka i Ula Radwańskie przygotowują Solidarną Paczkę dla rodziny pani Anastasii z Mariupola.

Robimy Szlachetną Paczkę od wielu lat. Zawsze był to okres świąteczny. W tym roku jest inna sytuacja, wszyscy wiemy, jak dramatyczna, więc paczkę w tym roku robimy również w czerwcu. Bardzo się cieszę, że mogę się w taki projekt zaangażować, bo jednak tej pomocy potrzebuje sporo ludzi. Miliony ludzi w Ukrainie zostały z niczym tak naprawdę, bo tak jak wyszli z domu, to tylko to mają. Nie wyobrażam sobie, żeby nie zaangażować się w projekt, który może im dać choć część normalności. W tym momencie, w większości jest dalej wielki strach, wielka obawa. Myślę, że w taki projekt warto się zaangażować i warto pomagaćpowiedziała Agnieszka Radwańska.

Wciąż można pomóc – to ostatnia chwila, bo Weekend Cudów, podczas którego pomoc trafi do potrzebujących, już 25-26 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi czy znajomymi z pracy przygotować paczkę z pomocą, która odpowiada na konkretne, aktualne potrzeby. Nadal w bazie Solidarnej Paczki pozostaje 125 rodzin potrzebujących naszej pomocy, wsparcia i gorącego serca. Co ważne i warte podkreślenia blisko 1000 rodzin znalazło swoich darczyńców. Znowu pokazaliście niesamowitą MOC!

Jeden komentarz do “Solidarna Paczka dla sąsiadów z Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *