AktualnościNa luziePrażmów

Przebudzenie Krzyśka, szansą dla innych

W ministerstwie sprawiedliwości podpisano w dniu 20 marca 2019 roku umowę na wybudowanie i wyposażenie klinki „Budzik” dla dorosłych, która powstanie przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. W uroczystości wziął udział: Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk, Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, która objęła to wydarzenie honorowym patronatem i wyjątkowy gość, mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, a dokładniej gminy Prażmów – Krzysztof Fogel.

70% naszych pacjentów

– Ponad 70% naszych pacjentów to są ofiary przestępstw drogowych. Niestety często kierowca ucieka… – mówiła Ewa Błaszczyk, prezes fundacji „Akogo?”.

W klinice „Budzik” wybudziło się już 48 pacjentów, wśród nich był Krzysiek Fogel z Krupiej Wólki. Krzysiek zapadł w śpiączkę wskutek urazu komunikacyjnego w listopadzie 2017 roku. 20 czerwca 2018 roku, po wielu miesiącach terapii i ciężkich ćwiczeń, zespół terapeutyczny ostatecznie potwierdził, że walka o wybudzenie Krzyśka zakończyła się sukcesem.

– W „Budziku” dosyć dobrze mnie rehabilitowano, inna sprawa, że miałem wyśmienitego rehabilitanta. Nowa klinika jest bardzo potrzebna, bo w „Budziku” dla dorosłych jest jedynie pięć łóżek – mówił na konferencji w ministerstwie sprawiedliwości, Krzysztof Fogiel.

Słowa Krzysztofa potwierdziła prezes fundacji „Akogo?”, która mówiła o najbliższych planach i działaniach.

– 600 osób złożyło swoje podania o przyjęcie do kliniki „Budzik” w Olsztynie i czeka na przyjęcie. A jest tam tylko osiem miejsc… Za chwilę będziemy wspólnie działać, żeby na dzień pacjenta w śpiączce, który przypada na 18 kwietnia, powiększyć ilość miejsc w klinice „Budzik” dla dorosłych, do piętnastu. (…) W tej chwili będziemy działać dwutorowo. To będzie klinika „Budzik” dla dorosłych przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, jak również działalność naukowo-badawcza – opowiadała o planach fundacji „Akogo?”, jej prezes – Ewa Błaszczyk.

Rehabilitacja ręki

Wybudzenie Krzysia Fogla ze śpiączki nie zakończyło procesu kosztownej i potrzebnej rehabilitacji. Aktualnie rodzice Krzysia – Ania i Piotr prowadzą zbiórkę pieniędzy na rehabilitację prawej ręki.

– Zakres ruchu w prawej ręce stale się poprawia, choć powolutku. Dzięki „kawom urodzinowym” wpłynęło od Was na konto Fundacji ponad 1100 zł na rehabilitację ręki! Serdecznie dziękujemy! Dzięki temu zapewnimy kolejne zajęcia intensywnej rehabilitacji ręki! Walczymy! – napisała na profilu społecznościowym „Wielkie Budzenie Krzyśka”, mama Krzysztofa – Anna Fogel.

Każdy z Państwa może pomóc w dalszej rehabilitacji Krzysztofa. Wystarczy dokonać dobrowolnej wpłaty na konto:

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
32613 Fogel Krzysztof darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można także przekazać swój 1% podatku.

Wystarczy w formularzu PIT wpisać numer:

KRS 0000037904, 32613 Fogel Krzysztof.

Po konferencji Krzysztof, powiedział piękne i jakże ważne słowa: „Jestem nieśmiertelny. Moja nieśmiertelność została udokumentowana”.

– Jak to się dzieje, że wraca się do życia? Co to znaczy dla osoby, która to robi, co to znaczy dla jej bliskich? To życie bardzo się zmienia. Tak, jak wiemy to z opowiadań – mówiła Ewa Błaszczyk.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *