AktualnościPowiat

Gala wręczenia odznaki honorowej powiatu piaseczyńskiego

W dniu 30 stycznia br. w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie odbyła się wyjątkowa uroczysta gala wręczenia odznaki honorowej Powiatu Piaseczyńskiego.

Kapituła orderu wyróżniła wielu znakomitych społeczników z terenu powiatu piaseczyńskiego: Janusza Mariana Bołożuka, Marię Mioduszewską, Piotra Rytkę, Władysława Grochowskiego, Jacka Zalewskiego, Alfreda Kohna, Łukasza Owczarka, Stanisława Kiljańczyka, Dorotę Annę Cichocką-Zawadę, Katarzynę Faliszewską i Sławomira Pułkę. Wyróżniono także dwa stowarzyszenia: Klub Sportowy Grawitacja i Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego.

Wśród wyróżnionych przez powiat mieszkańców jest Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia Dobra Wola, który od 21 lat opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem – Kubą. Niepełnosprawność Kuby napędziła Pana Jacka do działania. Powstało nie tylko stowarzyszenie Dobra Wola, które działa już od 2016 roku, ale także w planach jest budowa Farmy Dobrej Woli. Ma być to pierwszy na świecie inteligentny ośrodek dla osób z niepełnosprawnością.

– Chciałbym podzielić się z Państwem pewną refleksją… Kiedy 21 lat temu urodził się mój syn Kuba. To wydawało mi się, że skończyło się życie… Że skończył się świat, który dotąd znałem… Nagle musiałem się zmierzyć z czymś, czego nie można kupić… Nic z tym nie można było zrobić… Co się okazało? Że po tych 21 latach stoję tutaj na tej scenie i jestem bardzo wzruszony. Oczywiście to moje wyróżnienie, nie jest tylko moje… Na tej sali są ludzie, którzy mi bezustannie pomagają. Jest Wawrzyniec, jest Piotrek, jest Kasia, jest mnóstwo innych ludzi…Także to dla was kochani. Wielkie Brawa! – mówił na gali wręczenia odznaczeń, Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia Dobra Wola.

Gala wręczenia odznaki honorowej Powiatu Piaseczyńskiego okazała się bardzo ważnym wydarzeniem.

– Jesteśmy wszyscy bardzo dumni z mieszkańców naszego powiatu, mieszkańców poszczególnych gmin, którzy potrafią opuścić swoją strefę komfortu i czynić wiele dobrego dla innych. Tych osób jest bardzo wiele, nie zawsze o nich wiemy, często o nich zapominamy… A często nawet nie cenimy tego, co robią… Dlatego tym bardziej jest mi miło, że udało nam się reaktywować tą zaszczytną odznakę, która wyróżnia ludzi zasłużonych dla powiatu piaseczyńskiego – mówiła po gali wręczenia odznaczeń, Ewa Lubianiec, członek zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *