AktualnościNa luziePiaseczno

Lodowata Niedziela dla Janka

Kochani jeszcze do godziny 15:00 na Górkach Szymona trwa Lodowata Niedziela dla Jaśka. Serdecznie was zapraszamy. Materiał wideo, wkrótce trafi do montażu.

Historia Janka to historia małego wojownika. Rodzice mówią: „Janek to chłopiec, który zmienił nasz świat. Chłopiec, który każdego dnia pokazuje nam, że, to co wydaje się niemożliwe jest możliwe”.

Chłopiec ma ARTROGRYPOZĘ (AMC). AMC zwana jest także wrodzoną sztywnością stawów, to schorzenie polegające na upośledzeniu mięśni kończyn i kręgosłupa lub mięśni części dystalnych (rąk i nóg). Układ nerwowy nie przewodzi impulsów do mięśni, w efekcie czego tworzą się przykurcze. U Janka AMC „dotknęła” kończyn górnych, ma na stałe przykurcze w łokciach, których nie prostuje, nie rusza nadgarstkami, ani paluszkami…

Czego potrzebuje? Janek musi mieć specjalnie dedykowane jemu ortezy. Ortezy, które mają uchronić stawy przed nasileniem przykurczy oraz wymusić dalsze rozciąganie łokci. Wymaga także stałej rehabilitacji i konsultacji. Klinika, która prowadzi jego leczenie, znajduje się w Niemczech, dlatego liczy się każdy grosz!

Janka możecie lepiej poznać tu: https://www.facebook.com/Janekchlopieczartrogrypoza/

Jaś z Hanią Kułakowską-Michalak

Pomóc możecie również poprzez oddanie swojego 1% podatku, wpisując w PIT KRS 0000270809 tytuł szczegółowy: Faliszewski-Pułka 7711

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *