AktualnościNa luziePiaseczno

Wąskotorówka bliżej Warszawy

Od 1 maja do końca września, w każdą sobotę, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, uruchomione zostaje specjalne połączenie – trasą dawnej Kolei Grójeckiej. 

Podróż zabytkowym autobusem w kierunku stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe można rozpocząć w Warszawie, na przystanku autobusowym Centrum 03 (ul. Marszałkowska, przy stacji metra Centrum) lub na przystanku Metro Wilanowska. Trasa autobusu prowadzi przez pl. Unii Lubelskiej (gdzie kiedyś była stacja początkowa Kolei Grójeckiej), przystanek Metro Wilanowska (dawniej stacja Dworzec Południowy) którędy prowadziła dawniej linia Kolei Grójeckiej.

Linia autobusowa ma numer 51, co nawiązuje do numeru linii trolejbusowej miedzy Warszawą a Piaseczną istniejącej w latach 1983-1995.

Po przyjeździe autobusu pasażerowie przesiadają się do pociągu wąskotorowego, który przewiezie ich do Złotokłosu. Na przystanku w Runowie pociąg zatrzymuje się na dłuższy postój podczas którego, na leśnej, słonecznej polanie odbywa się piknik. W trakcie pikniku obsługa rozpala ognisko. Można skorzystać z cateringu i dostępnego na miejscu sprzętu sportowego (piłki, zestawy do kometki) oraz innych atrakcji . Po powrocie pociągu do Piaseczna autobus zawiezie pasażerów z powrotem do Warszawy.

Oczywiście istnieje również możliwość zakupu biletów na przejazd samym pociągiem, bez biletu na autobus i dojechanie na stację Piaseczno Miasto własnym transportem. Na stację można dojechać samochodem (na miejscu parking), autobusami mi.in 727, 709, lub pociągiem Kolei Mazowieckich (konieczny spacer ok. 1km).

Przejazdy w ramach Warszawskich Linii Turystycznych odbywają się w każdą sobotę od maja do września i dodatkowo 1 maja.

Odjazd autobusu linii 51:
Centrum 03 – 13.00
Metro Wilanowska – 13.20

Odjazd pociągu ze stacji Piaseczno Miasto – 14.20
Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto – ok 17.40

Odjazd autobusu linii 51 ze stacji Piaseczno Miasto ok. 20 min po przyjeździe pociągu, tj. ok 18.00, przyjazd na przystanek Metro Wilanowska ok. 18.40, przyjazd na przystanek Centrum ok. godziny 19.00.

Bilety są do nabycia na stronie bilety.kolejka-piaseczno.pl.

Warszawskie Linie Turystyczne są uruchamiane przez Zarząd Transportu Miejskiego m.st. Warszawy od wielu lat w sezonie wiosenno-letnim. W ramach WLT można popłynąć statkiem z Warszawy do Serocka. Można przeprawić się na drugą stronę Wisły promem. To również zwiedzanie Warszawy zabytkowymi autobusami i tramwajami. Wszystkie te atrakcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym sezonie ofertę Warszawskich Liniach Turystycznych oprócz rejsów statkami i promami, zwiedzania miasta zabytkowymi autobusami i tramwajami wzbogacą pociągi piaseczyńskiej wąskotorówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *