AktualnościNa luziePiaseczno

To nie jest bezpieczna ulica

Ulica Urbanistów, to najdalej wysunięta na północny-wschód strategiczna droga Piaseczna. To przy niej znajdują się duże osiedla mieszkaniowe: „Cichej Łąki”, „Owocowy Sad” i „Biedronki”. Trzy wielkie osiedla, wielu mieszkańców, a ulica Urbanistów odbiega od standardów, które oferuje choćby niedawno przebudowa ulica Puławska w centrum miasta…

Na ulicy Urbanistów próżno szukać chodnika, czy ścieżki rowerowej… Zwłaszcza na fragmencie od przebudowanego za dwa miliony złotych, skrzyżowania ulic: Urbanistów i Julianowskiej do ul. Cichej Łąki. Podczas ostatniego live’a, burmistrza Daniela Putkiewicza, które miało dotyczyć wielomilionowego budżetu na inwestycje w 2022 roku, powrócił z wielkim impetem problem ulicy Urbanistów w Piasecznie…

– Dzień dobry, Panie Burmistrzu. Ulica Urbanistów woła o pomstę do nieba… Jaki status w budżecie Gminy Piaseczno ma dokończenie inwestycji ul. Urbanistów planowanej w latach 2017-2022? Ulica ta szczególnie podczas mrozów jest zupełnie zaniedbana przez zarząd dróg (jest oblodzona i stwarza poważne ryzyko nie tylko dla kierowców, ale i pieszych) brak chodników i oświetlenia. Dodatkowo z ulicy tej korzystają nie tylko mieszkańcy osiedla owocowy sad/dzikiej jabłoni, ale również kierowcy objeżdżający ulice Julianowską, kierując się do trasy 721 przez ul. Polną. – pisała pani Patrycja.

Foto: Piesi poruszający się poboczem drogi, wśród pędzących samochodów.

– Na kompleksową przebudowę ul. Urbanistów nie ma w budżecie pieniędzy. – szybko odpisywał na czacie, Robert Widz, Wiceburmistrz Piaseczna. – Będziemy jednak pracowali nad poprawą bezpieczeństwa na tej ulicy poprzez zmiany w organizacji ruchu i uporządkowanie poboczy. Na to są środki w budżecie. Jednocześnie projektujemy tzw. ul. Urbanistów BIS, równoległą do Urbanistów drogę, która będzie stanowić główne połączenie z ul. Julianowską. – komentował dalej, Robert Widz.

Foto. Wygląd przebudowanego skrzyżowania ulic Urbanistów i Julianowskiej w Piasecznie.

Przypomnijmy, że w budżecie na rok 2022, przeznaczone jest tylko 600 tys. zł. Te środki finansowe mają być przeznaczone na uporządkowanie poboczy drogi, a także zmianę organizacji ruchu na drodze. Przebudowano już także za dwa miliony złotych, skrzyżowanie ulic: Urbanistów i Julianowskiej. Zamontowano już także latarnie uliczne. Ale jedno jest pewne, ulica Urbanistów jest nadal bardzo niebezpieczną drogą, bo brak chodników i ścieżki rowerowej powoduje, że wielu mieszkańców porusza się poboczem drogi w drodze do sklepu, do autobusu, czy na spacer z psem… Oczywiście między pędzącymi do trzech osiedli samochodami… A to stwarza olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

PS. Trzy miesiące temu szukaliśmy mieszkania w Piasecznie. Braliśmy pod uwagę zakup nieruchomości na osiedlu – „Owocowy sad”, ale ze względu na bardzo słabą infrastrukturę drogową i dostęp do komunikacji miejskiej, ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na zakupienie nieruchomości w tej części Piaseczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *