AktualnościLesznowolaPiaseczno

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już jutro wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP tradycyjnie będzie można wspierać podczas wielu imprez i eventów, na szczęście, w tym roku, w większości wydarzeń będziemy mogli uczestniczyć.

Mroków i Wola Mrokowska już zagrały

Tegoroczny 30 finał jest wyjątkowy, bo niektóre sztaby zagrały wcześniej, bo miały duże obawy związane z pandemią koronawirusa. Dlatego Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie wraz z przedstawicielami Sołectwa Wola Mrokowska zagrali już 18 grudnia 2021 roku. Akcję WOŚP zorganizowano w formie kiermaszu świątecznego na świeżym powietrzu. Sprzedawano popcorn, grillowane kiełbaski, zimową herbatę, ciepłą czekoladę i wyjątkowe szaszłyki owocowe w ciepłej czekoladzie z fontanny czekoladowej. Mimo niesprzyjającej pogody oraz pandemii na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebrano – 1500 zł. – Dziękujemy dzieciom i rodzicom za datki! Dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i obsłudze stoisk. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym przedstawicielom Rady Rodziców za wypożyczenie namiotów, potrzebnych sprzętów, ufundowanie wielu produktów i ciężką pracę przy rozstawieniu, obsłudze i złożeniu stoisk. Można zawsze na Was liczyć! – dziękowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie.

Sąsiedzki bieg i marsz dla WOŚP

Po raz pierwszy sołectwo Zgorzała zdecydowało się wziąć udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu finału (30 stycznia br.) o godz. 11:00 rusza sąsiedzki marszobieg połączony ze zbiórką pieniędzy do puszek WOŚPu. Start i meta biegu z placu zabaw na ul. Jaskółki w Zgorzale. Marszobieg ma mieć dystans 5 km. Na mecie na uczestników będzie czekać ciepła kawa i ciacho. Oczywiście warunek jest jeden – wrzucenie datków do puszki WOŚPu. Podobno do marszobiegu mają zagrzewać – Zagorzali, czyli najmłodsze Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Lesznowola.

Kulturalne Piaseczno

Jak co roku Centrum Kultury w Piasecznie gra na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po zeszłym roku kiedy wielki finał odbywał się online, wracamy do koncertów i wydarzeń plenerowych. Tym razem koncert finałowy odbędzie się na terenie targowiska miejskiego. W niedzielę 30 stycznia wystąpią Carol Markowsky młody, magnetyzujący zespół i piaseczyński teatr ognia Etnimus. Gwiazdą wieczoru będzie exMAANAM. Grupa złożona z muzyków legendarnej grupy MAANAM i wykonująca największe jej hity. Na zakończenia tradycyjnie jak co roku, puścimy światełko do nieba.

W niedzielę 30 stycznia od godziny 12.00 WOŚP w Józefosławiu, czyli występy artystyczne i aukcje przy Klubie Kultury w Józefosławiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniach i wsparcia zbiórki na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Serdecznie zachęcam do wspierania 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie Wirtualne Piaseczno włącza się do finału, jako patron medialny. Dla naszych czytelników i widzów przygotuje specjalnie dedykowany film podsumowujący wydarzenia zorganizowane w gminie Lesznowola i Piaseczno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *