AktualnościLesznowolaNa luziePowiat

Ulica Rejonowa tonie w piachu i błocie

Ulica Rejonowa to strategiczna droga powiatowa, która łączy trzy miejscowości gminy Lesznowola: Mroków, Warszawiankę i Wolę Mrokowską z Aleją Krakowską. Jest także ważnym węzłem komunikacyjnym dla piaseczyńskich miejscowości: Szczaków, Złotokłosu i Henrykowa-Urocze. W związku z budową trasy S7 na ulicy Rejonowej pojawił się ciężki sprzęt. Ciężarówki wypełnione piachem, ziemią i żwirem, pędzą drogą powiatową do Alei Krakowskiej. Jeśli do tego wszystkiego dodamy złe warunki atmosferyczne… To katastrofa gotowa…

Wiele telefonów od mieszkańców

– Dostaję wiele telefonów dotyczących zanieczyszczenia ulicy Rejonowej i chodnika przylegającego do niej, przez samochody ciężarowe obsługujące budowę trasy S7. – przyznaje Anna Nidzińska-Pham, Sołtys Woli Mrokowskiej.

Sprawa zanieczyszczenia ulicy i chodnika została zgłoszona do Starosta Powiatowego w Piasecznie, które jest zarządcą drogi, a także do Urzędu Gminy Lesznowola i na Komisariat Policji w Lesznowoli. – Wiem, że mandaty się posypały, gdyż rozmawiałam z zarządcą firmy transportowej. Pan przyznał, że ma niewystarczająca ilość sprzętu do czyszczenia dróg i postara się, jak najszybciej doprowadzić drogę i chodnik do porządku. – dodawała Anna Nidzińska-Pham.

Mieszkańcy coraz głośniej krytykują budowę drogi S7. Wykonawcy realizując inwestycję, często niszczą obecną infrastrukturę drogową. – Rozumiem też, że inwestor wyremontuje drogi dojazdowe… Wyjazd z ulicy Rejonowej na Aleję Krakowską, to dziura na dziurze, zakręt przy kościele w stronę Warszawianki zapada się i nie pomogło nasypanie destruktu, za jakieś 100 metrów dalej, również jest spore zagłębienie, które odczuwa się podczas jazdy samochodem. Zrobią trasę S7 i rozwalą wszystkie inne drogi, z których na co dzień, my mieszkańcy korzystamy. – pisał pan Łukasz.

Ciężarówki pędzą ponad 80 km/h…

Okazuje się, że zanieczyszczenia na ulicy Rejonowej, to jedna sprawa, na którą zwracają mieszkańcy. Kolejną bardzo ważną dla bezpieczeństwa, jest nadmierna prędkość pojazdów ciężarowych pędzących z i na budowę trasy S7… – Wielkim problemem jest prędkość ciężarówek na ulicy Rejonowej. Nikt nie przestrzega dozwolonej prędkości – 50 km/h. Ciężarówki mają często na liczniku prędkość – 88 km/h. – zgodnie podkreślali mieszkańcy. Sołtys Anna Nidzińska-Pham podkreślała, że rozmawiała w tej sprawie z policją i rzeczywiście patrol policyjny w końcu się pojawił na ulicy Rejonowej i mierzył prędkość. Także rozpoczęto czyszczenie ulicy i przylegającego do niej chodnika. Problem tylko w tym, że piach i żwir z budowy znalazł się już nawet na Alei Krakowskiej. – Szkoda, że nie dojechali do samej Alei Krakowskiej. Nadmienię, iż kamienie i błoto są już nawet na Alei Krakowskiej, aż do samego lasu sękocińskiego. Uważajcie na drodze. – apelował pan Łukasz.

My również dołączamy się do apelu i prosimy, abyście uważali na drogach. Na koniec warto dodać, że również na ulicy Ogrodowej w Woli Mrokowskiej, widziano pędzące ciężarówki niszczące nowiutki asfalt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *