AktualnościNa luziePrażmów

Łosiowisko, czyli piknik pod Wiśnią

Ponad 300 osób odwiedziło 2 czerwca malowniczy Łoś podczas 9.już edycji pikniku Łosiowisko. Tym razem goście bawili się pod wiśnią ozdobną, zasadzoną przy tutejszym Klubie Kultury przez mieszkańców. – Pogoda nam dopisała, a o to najbardziej się martwiliśmy po ostatnich ulewach – mówi Sołtys Wsi Łoś Violetta Kraskowska. – Odwiedzili nas goście nie tylko z gminy. Scenę na 17-metrowym tirze zorganizował mieszkaniec Łosia, a przepięknie udekorowały ją jego dzieci.

Pyszna zabawa

Na Łosiowisku pojawił się m.in. znany aktor Stefan Friedmann, który wraz z Dorotą Sachar-Nowe i Markiem Maliszewskim ogłosili wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Sołectwo i Gminę Prażmów. Prace laureatów w dużym formacie ozdobiły puste dotąd ściany klubu – dodaje sołtyska. W przyjemnie chłodnej tego dnia Sali klubu otwarto wernisaż nagrodzonych fotografii. Można też było podziwiać gustowną złoconą porcelanę wykonaną przez Pracownię Ceramiki Artystycznej z Łosia. A gdy głód dawał o sobie znać, do akcji wkraczały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Łosiowianki. W jednakowych koszulkach i wiankach serwowały m.in. przepyszne cebularze, bigos, ciasta i swojskie nalewki. Radny gminy Krzysztof Wiśniewski z żoną oraz Robert Pluta z rady sołeckiej dzielnie dowodzili w upale grillem. Zwieńczeniem wieczoru był orientalny występ Grupy Layla z Warszawy. Ognisty taniec brzucha był niczym wisienka na torcie. Zwłaszcza męska część publiczności upominała się o bisy.

NASZ ŁOŚ w obiektywie

Jednym z ważniejszych wydarzeń – „Pikniku pod Wiśnią w Łosiu” było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze zdjęcie pokazujące uroki miejscowości. Pierwsze miejsce zajął – Tomasz Bednarowski za zdjęcie – „Staw przy rzece Jeziorka”, drugie miejsce zajęła – Katarzyna Malinowska za zdjęcie – „Staw Grzuźnia”, Ostatnie miejsce na podium zajął, a jakże zwycięzca – Tomasz Bednarowski za zdjęcie – „W drodze do pracy”. Wszystkie zdjęcia, które brały udział w konkursie przyozdobiły główną salę Klubu Kultury w Łosiu.

– Tegoroczny piknik miał dwa cele. Chcieliśmy zintegrować mieszkańców, sprawić, by ci, którzy na Łosiowisku nie bywali, tym razem przyszli i dobrze się bawili. Zadbaliśmy o to, by zespół Hey Day, który dla nas wystąpił miał w repertuarze nie tylko disco, ale też piosenki rockowe czy hity lat 80. Drugi cel to budowa placu zabaw. Goście pikniku mogli dorzucić swoją cegiełkę do specjalnie oznaczonych słojów. Mali mieszkańcy Łosia sprzedawali na ten cel domową lemoniadę i prowadzili loterię. Organizację Łosiowiska wsparli też darczyńcy: Komis samochodowy Autoprofesja, firma kamieniarska Granit Land, łosiowy Lewiatan, centrum słodkości Bogutti z Henrykowa, Przedszkole Pluszowy Domek, Szkoła im.Mikołaja Kopernika z Ustanowa ale też nowa firma w Łosiu- Salon Pielęgnacji i Hotelik dla Psów Kama. Z takim zapleczem kolejny udany piknik rodzinny w Łosiu gwarantowany!

Autorzy: Violetta Kraskowska, Kamil Myszyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *