AktualnościNa luziePiaseczno

Powstanie nowe rondo na ulicy Dworcowej

W niedzielę 31 lipca 2022 r. zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej. W celu poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu zostanie wybudowane rondo. 

Po analizie zachowań kierowców na ulicy Dworcowej, zwłaszcza poruszających się od strony ulicy Sienkiewicza, w celu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Nadarzyńską, uznaliśmy za konieczne wprowadzenie zmiany organizacji ruchu. W tym miejscu zostanie wykonane niewielkie rondo, które pozwoli zachować płynność ruchu, a jednocześnie wymusi na kierowcach obniżenie prędkości przy dojeździe do skrzyżowania.

W związku z niezbędnymi do wykonania pracami drogowymi skrzyżowanie ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej zostanie zamknięte dla ruchu na okres około 2-3 tygodni od najbliższej niedzieli 31 lipca 2022 r.

Zamknięcie ulicy Dworcowej spowoduje również zmiany w komunikacji publicznej. Wszystkie kursy linii 709 będą kończyć swoją trasę na krańcu “Szkolna 01” przy ulicy Puławskiej. Skróceniu do ul. Szkolnej ulegnie też trasa autobusu nocnego N83. Linie 710 i 724 powrócą na swoją trasę wjeżdżając do miasta ul. Chyliczkowską. Linie “L” ominą ul. Dworcową i pojadą ulicą Wojska Polskiego. Linie L-1 i L-3 dojadą do dworca PKP ulicą Sienkiewicza. Pozostałe linie przejadą z ulicy Wojska Polskiego w Gerbera i dalej ulicami Kilińskiego i Sierakowskiego zakończą swe trasy jak dotychczas na tymczasowym krańcu “Urząd Miasta 02” w ul. Sierakowskiego.

Wyjazdy będą realizowane jak dotychczas ulicami Warszawską, Młynarską i dalej według dotychczasowych tras objazdowych.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w komunikatach ZTM na stronie wtp.waw.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tras i rozkładów jazdy. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia w ruchu. Dzięki nowej organizacji ruchu skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze zarówno dla pieszych, rowerzystów i kierowców oraz dodatkowo ułatwi wyjazd kierowcom poruszającym się ulicą Nadarzyńską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *